Łukasz Hassliebe Przedwojnie

Przedwojnie - Łukasz Hassliebe W bliskiej przyszłości, po fali kolejnych kryzysów i epidemii, Polska coraz bardziej zapada się pod własnym ciężarem. Słońce w kwietniu mocniej pali, autostrady korkują się już na wjeździe, uliczne burdy wybuchają regularnie, a policyjna przemoc coraz lepiej…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Przedwojnie_druk-ost (JPG, 1MB) Pobierz
Przedwojnie_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
model_Przedwojnie_lewy-scaled (JPG, 313kB) Pobierz
model_Przedwojnie_prawy (JPG, 473kB) Pobierz
opis-książki_Przedwojnie (DOCX, 13kB) Pobierz

W bliskiej przyszłości, po fali kolejnych kryzysów i epidemii, Polska coraz bardziej zapada się pod własnym ciężarem. Słońce w kwietniu mocniej pali, autostrady korkują się już na wjeździe, uliczne burdy wybuchają regularnie, a policyjna przemoc coraz lepiej smakuje nowej, liberalnej władzy.

Kiedy na politycznym wiecu zostaje zamordowany jeden z liderów rozproszonej prawicy, warszawskie ulice stają w ogniu. Czy ten mord uknuł rząd liberalnych elit, czy może któraś z prawicowych frakcji – dla Maćka Skoniecznego nie miałoby to większego znaczenia, ale właśnie zaginęła mu żona, a zamordowanym jest jego teść.

Zmuszony okolicznościami Maciek musi ruszyć w Polskę, by zmierzyć się z tajemnicą swojej rodziny, drugim, a nawet trzecim życiem żony Edyty i przede wszystkim z własnym tchórzostwem.
Przedwojnie to przewrotna opowieść małżeńska i zbiorowy portret Polaków w czasach nowego „dwudziestolecia międzywojennego”. Nie tyle historia alternatywna, co historia, niestety, możliwa do spełnienia.

Hassliebe pisze o buncie, o przemocy, o miłości i Polsce w sposób poruszający i szczery. Świetna książka. Polecam czytanie w blasku koktajlu Mołotowa.
Łukasz Orbitowski

Gdyby ktoś przed marcem 2020 opowiadał o prawicy pozbawionej władzy, nie zwrócilibyśmy na to wielkiej uwagi. Dzisiaj, kiedy widzimy, jak świat się wali, wszystko wydaje się możliwe. Witajcie w świecie prawicowego spisku i „rajotów”, gdzie mobilne aplikacje pokazują, które ulice omijać, by nie natknąć się na protesty i demolki.
Klementyna Suchanow

Łukasz Hassliebe – prawnik, pisarz, publicysta. Pod pseudonimem Galopujący Major publikuje m.in. w Krytyce Politycznej i „Super Expressie”. Autor „Pancernej brzozy – słownika prawicowej polszczyzny”.

O autorze

Łukasz Hassliebe

Łukasz Hassliebe Prawnik, pisarz, publicysta. Pod pseudonimem Galopujący Major publikuje m.in. w Krytyce Politycznej i „Super Expressie”. Autor „Pancernej brzozy – słownika prawicowej polszczyzny”. Sprawdź

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 400
Data premiery 28.04.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326829338

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 896.5kB, MOBI - 1.5MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3346-5,978-83-268-3347-2