Współpraca

Droga Autorko, drogi Autorze,

jeżeli chciał(a)byś opublikować swoją książkę w Wydawnictwie Agora, prosimy Cię o przygotowanie propozycji wydawniczej według poniższych zaleceń.

W wypadku literatury pięknej prześlij nam tekst całego utworu.

Jeśli chodzi o literaturę faktu wystarczy fragment (minimum dwa rozdziały). Do tekstu (lub fragmentów) książki należy przygotować streszczenie książki (maksimum dwie strony maszynopisu – nie chodzi o opis pomysłu, ale przedstawienie bohaterów i możliwie precyzyjną prezentację fabuły) oraz krótkie bio Autora lub Autorki ze spisem dokonań literackich (linki do omówień i recenzji mile widziane).

Będziemy brali pod uwagę wyłącznie propozycje zawierające wszystkie te elementy zgłoszone poprzez formularz na dole tej strony.

Napływa do nas bardzo wiele propozycji, dlatego nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na wszystkie. Jeśli w ciągu sześciu miesięcy nie otrzymacie Państwo wiadomości od nas, oznacza to, że nie będziemy mogli opublikować Waszej książki. Jeśli książka uzyska przychylne opinie i zdecydujemy się na jej publikację, odpowiemy jak najszybciej.

Nie ujawniamy wewnętrznych recenzji wydawniczych oraz nie przekazujemy uzasadnień odmownych decyzji kolegium wydawniczego. Nie odsyłamy również niezamówionych tekstów.

 

Nawiąż współpracę

Kilka przydatnych rad dla przyszłych autorów i autorek naszego wydawnictwa udziela nasz redaktor naczelny Paweł Goźliński, w poniższym filmiku – zapraszamy do obejrzenia!

WYDAWNICTWO AGORA W LICZBACH

Jesteśmy z Wami od osiemnastu lat.
W tym czasie staliśmy się całkiem dużym wydawcą!

741
tytułów mamy w aktualnej ofercie

613
autorek i autorów wydało u nas książki

56 mln
egzemplarzy książek papierowych już kupiliście

Skontaktuj się z nami!

Wybierz pliki Wybierz inne pliki
Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Agora Książka i Muzyka sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-732), ul. Czerska 8/10. Będą one przetwarzane w celu obsługi zapytania w ramach formularza kontaktowego. Podanie danych nieoznaczonych jako obowiązkowe, stanowi zgodę na ich przetwarzanie w ww. celu. Zgodę można wycofać w każdym czasie, jednak jej wycofanie nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym praw przysługujących osobom, których dane przetwarzamy, znajduje się w Polityce Prywatności serwisu wydawnictwoagora.pl

Zapraszamy do współpracy

Autorów

Szukasz doświadczonego wydawcy, który profesjonalnie i z zaangażowaniem (od redakcji po promocję i dystrybucję) zaopiekuje się Twoim tekstem? Masz pomysł na temat do zrealizowania właśnie z nami? Napisz do nas!

Tłumaczy

Poszukujesz wydawcy do współpracy? Chciał(a)byś pracować z tekstami autorek i autorów Wydawnictwa Agora? A może zaciekawił Cię konkretny tytuł z naszych zapowiedzi? Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Recenzentów

Chcesz zrecenzować któryś z naszych tytułów lub nawiązać stałą współpracę? Zgłoś się! Koniecznie też zapisz się na nasz newsletter! Na kartach książek zaś znajdziesz materiały dodatkowe do pobrania takie jak: opis książki, fragment, zdjęcie autora i okładkę.

Ilustratorów

Zapraszamy do współpracy ilustratorów i ilustratorki książek dla dzieci i młodzieży a także dla dorosłych. Prosimy o dołączenie do zgłoszenia przykładów prac.

Biblioteki i instytucje kultury

Chcesz zaprosić któregoś z naszych autorów lub którąś z naszych autorek na spotkanie autorskie? Zaproponuj warunki współpracy.