premiery października

3 października 2022

Premiery października 2022

Udostępnij post
premiery października
kobieta bez znaczenia

Sztuka obsługi waginy
Andrzej Gryżewski, Jagna Kaczanowska
premiera: 12 października 2022

Nowy poradnik w bestsellerowej serii.
Warto wiedzieć o waginie jak najwięcej, bo to morze możliwości, wulkan energii i ocean doznań. To nie jest książka ginekologiczna, to odpowiedź na docenioną przez Was „Sztukę obsługi penisa”. Jak osiągnąć orgazm; jak podtrzymać pożądanie w związku; czy kochanka trzeba zdobyć, czy lepiej wynająć; jak zadbać o swoje interesy w związku i poza nim; jak i czym się masturbować; dlaczego czasem warto wdać się w romans z drugą kobietą, nawet, gdy uważamy się za stuprocentowe heteryczki; jak cieszyć się seksualnością w trakcie menopauzy, choroby, depresji i problemów partnerskich.

kobieta bez znaczenia

Houellebecq
Denis Demonpion
premiera: 12 października 2022

Biografia Michela Houellebecqa jednego z najważniejszych intelektualistów XXI wieku. Uznany biografista Denis Demonpion próbuje odkryć źródło fenomenu jakim jest Michel Houellebecq, pisarz ikona, jeden z najbardziej intrygujących współczesnych twórców. Dzięki niepublikowanym dokumentom i rozmowom z osobami z najbliższego kręgu pisarza powstała fascynująca i wnikliwa biografia rzucająca światło na twórczość Houellebecqa i jego samego od kulis.

 

Dziady i dybuki
Jarosław Kurski
premiera: 12 października 2022

Jarosław Kurski przez lata rekonstruował prawdę o swojej rodzinie, celowo wypieraną i pomijaną przez innych, w tym przez jego ukochaną matkę. Efektem zdumiewającego, pełnego zawirowań śledztwa historycznego są dzieje rodu rozsianego od Ukrainy po Brazylię i od Wielkiej Brytanii po Australię, z miejscem urodzenia autora – Gdańskiem, w samym sercu.

Tygrys
Cezary Harasimowicz
ilustracje: Marta Kurczewska
premiera: 12 października 2022

Niezwykła opowieść o dzikich zwierzętach, dobrych i złych ludziach oraz o tym, co najcenniejsze – wolności. Tigre jest gwiazdą cyrku Paradiso. Jego popisowe skoki przez płonącą obręcz oklaskują co wieczór tłumy widzów. Gdy któregoś dnia tygrys się buntuje, dyrektor cyrku postanawia go sprzedać…Tak zaczyna się historia, której inspiracją były prawdziwe wydarzenia: zatrzymanie w 2019 roku nielegalnego transportu tygrysów na granicy polsko-białoruskiej. A także postać Ewy Zgrabczyńskiej, dyrektorki zoo w Poznaniu, która ruszyła zwierzętom na ratunek.

Kuchnia na pełnej petardzie
Patryk Galewski
premiera: 12 października 2022

Książka kucharska Patryka Galewskiego, bohatera filmu i książki „Johnny. Opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim” to nie tylko zbiór świetnych przepisów – to także opowieść o skomplikowanych losach chłopaka, który przeżył wiele złego, by w końcu wygrać życie. Dowiecie się z niej, o jakich potrawach marzył w więzieniu, co gotował dla podopiecznych księdza Jana, jakie dania przyrządza dla gości swojej restauracji, a co gotuje w domu, dla żony i dzieciaków. „Kuchnia na pełnej petardzie” to fantastyczna historia opowiedziana poprzez smaki i zapachy – językiem kucharzy.

kobieta bez znaczenia

Lunia i Modigliani
Sylwia Zientek
premiera: 26 października 2022

Lunia Czechowska, uboga emigrantka zostaje muzą i powiernicą Amedea Modiglianiego. Wikłając się w skomplikowaną relację z rokującym malarzem podporządkowuje życie jednemu celowi: by świat dostrzegł w nim genialnego artystę.
Poznają się dzięki marszandowi, Leopoldowi Zborowskiemu, który jako pierwszy uwierzył we włoskiego malarza i otoczył go opieką. To dzięki Polakom Modigliani stworzył arcydzieła. Autorka „Polek na Montparnassie” czyni Paryż w czasie I wojny światowej, środowisko bohemy artystycznej i polskiej emigracji tłem dla porywającej historii Luni i przedwcześnie zmarłego Modiglianiego. Powieść jest oparta na faktach.

kobieta bez znaczenia

Bielmo. Co wiedział Jan Paweł II
Marcin Gutowski
premiera: 26 października 2022

„Bielmo” nie pozostawi obojętnym nikogo, kto poważnie traktuje Jana Pawła II. O pedofilach i drapieżcach seksualnych w Watykanie wiedziano, a przestępcy mieli dostęp do papieża. Dlaczego nie reagował? Czego nie mógł, a czego wolał nie wiedzieć? Dlaczego nigdy nie spotkał się z ofiarami nadużyć seksualnych ze strony kleru? Czy to możliwe, że zabrakło mu serca dla skrzywdzonych? Czy pośpieszna beatyfikacja i kanonizacja Jana Pawła II służyła temu, by ogłosić Karola Wojtyłę świętym, zanim pojawią się głośne oskarżenia? Książka oparta jest na cyklu reportaży Marcina Gutowskiego pt. „Bielmo” w programie „Czarno na białym” TVN24

kobieta bez znaczenia

Kopernik. Rewolucje
Wojciech Orliński
premiera: 26 października 2022

Wielka polityka, wojny, spiski, intrygi, romanse – a w ich centrum Kopernik – astronom, ale też ekonomista, lekarz i …szpieg. W brawurowej opowieści Orlińskiego staje się czytelnikowi bliski jak nigdy wcześniej. Odkrywany na nowo zaskakuje skromnością, pokorą, ale też uporem i słabościami. Jest człowiekiem z krwi i kości, pełnym pasji i miłości. Dlaczego to właśnie on, półsierota z Torunia, mógł, a nawet musiał zmienić nasze miejsce we Wszechświecie? Jakich cudów trzeba było, by do naukowej rewolucji wszechczasów doszło nie w Paryżu, Rzymie czy Florencji, ale w Polsce, na Warmii? Co na to Kościół?

Kocia Szajka i fałszerze pierników
Agata Romaniuk
ilustracje: Malwina Hajduk
premiera: 26 października 2022

Emerytowany komisarz policji kot Bibi Lolo nie ma złudzeń – jego kariera dobiegła końca. Nie ma już siły gonić złodziei po ciemnych zakamarkach Torunia ani czaić się na dachach. Kiedy jednak w mieście zaczyna grasować banda zuchwałych fałszerzy pierników, Bibi Lolo rozpoczyna śledztwo. Na pomoc przybywa mu słynna Kocia Szajka, detektywi, którym niestraszna żadna zagadka kryminalna. Czy kotom uda się namierzyć przestępców i ocalić najlepsze pierniki na świecie?

Śmierć druga
Beata i Eugeniusz Dębscy
premiera: 26 października 2022

We Wrocławiu zostają znalezione zwłoki dwudziestoletniego Rafała Góry, a podejrzanym o morderstwo jest jego najlepszym przyjaciel, Sebastian. Buksujące w miejscu policyjne śledztwo mogłoby skorzystać z pomocy prywatnego detektywa Tomka Winklera, ale jest jeden problem: Winkler zna podejrzanego i ma pewne powody, by wierzyć w jego niewinność. Ma też sporo wątpliwości… Może dlatego zgadza się włączyć w dochodzenie swoją najbliższą współpracowniczkę – Romę Wiśniowiecką, prywatnie: babcię. Gdy Winkler rusza tropem tajemniczego „Tuliboru”, Roma prowadzi własne śledztwo w kipiącej od przemilczanych sekretów miejscowości, z której pochodził zabity chłopak.