PREMIERY WRZEŚNIA

2 września 2022

Premiery września 2022

Udostępnij post
PREMIERY WRZEŚNIA
kobieta bez znaczenia

Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim
Maciej Kraszewski
premiera: 7 września 2022

Porywająca i wzruszająca opowieść o spotkaniu dwóch facetów z zupełnie różnych światów, które jednemu z nich ocaliło życie. Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego i Patryka Galewskiego, recydywisty – a dziś szefa kuchni – chwyta za serce i inspiruje.

kobieta bez znaczenia

Kobieta zawsze młoda. Jak nie przeoczyć szansy na realizację własnych marzeń
Irena Wielocha
premiera: 7 września 2022

Poznajcie historię kobiety, która nie bała się przewrócić swojego życia do góry nogami!
Irena Wielocha w wieku 57 lat postanowiła zawalczyć o siebie i całkowicie zmienić swój styl życia. Po 65. urodzinach została influencerką, a trzy lata później zadebiutowała jako modelka. Jej historia pokazuje, że młodość to stan umysłu i zawsze jest czas, by powiedzieć: „Teraz ja!”. Na swoim profilu na Instagramie Kobieta Zawsze Młoda od kilku lat promuje aktywność fizyczną i zdrowe nawyki. Jej dokonania są inspiracją dla tysięcy ludzi, bez względu na wiek. Osobistą opowieść Ireny Wielochy poznacie w książce „Kobieta zawsze młoda!”

Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie
Yvette Żółtowska-Darska
premiera: 7 września 2022

„Oni są super! 40 historii o ludziach, którzy znaleźli pomysł na siebie” Yvette Żółtowskiej-Darskiej – takiej książki dla nastolatków jeszcze nie było! To fascynujące opowieści o ludziach, którzy dzięki talentowi, pasji, marzeniom i konsekwencji w działaniu robią w życiu naprawdę niezwykłe rzeczy! Niektórych bohaterów możecie znać z pierwszych stron gazet, inni cieszą się uznaniem w węższych kręgach specjalistów. Naukowczyni, youtuber, pisarz, zawodniczka MMA, aktor, fotografka i wiele innych profesji. Oprócz solidnej dawki inspiracji młodzi czytelnicy odnajdą w książce przegląd najróżniejszych zawodów. Także tych mniej oczywistych.

Jak zapobiec kolejnej pandemii
Bill Gates
tłumaczenie: Michał Rogalski
premiera: 7 września 2022

Choroby rozprzestrzeniały się wśród ludzi od zawsze i wcale nie muszą one oznaczać globalnej katastrofy. Ta książka pokazuje, jak rządy, naukowcy, firmy i osoby prywatne mogą zbudować system, który powstrzyma przyszłe, nieuniknione epidemie, zanim przekształcą się one w pandemie. Każdy rozdział tej książki opisuje jeden z kroków, które musimy podjąć, aby się przygotować. Składają się one na konkretny plan wyeliminowania pandemii jako zagrożenia dla ludzkości i zmniejszenia zagrożenia, że ktokolwiek będzie musiał przeżyć w przyszłości kolejny covid. – Bill Gates

GOPR. Na każde wezwanie
Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
premiera: 7 września 2022

Pierwsza książka na rynku, która pokazuje fascynującą historię GOPRU przez pryzmat osobistych doświadczeń ratowników i spektakularnych akcji ratunkowych. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to instytucja – legenda, która narodziła się równo siedemdziesiąt lat temu. Premiera książki zbiega się z uroczystymi obchodami tego jubileuszu. „GOPR. Na każde wezwanie”, powinien przeczytać każdy, kto chodzi w góry, by wiedzieć, jak dbać i swoje bezpieczeństwo, popełniać mniej błędów, a ratowników spotykać tylko pod dachem schroniska. Ci, którzy wolą podziwiać góry z daleka znajda tu rzetelną porcję faktów i wciągających opowieści, wykraczających daleko ponad 1000 m n.p.m.

kobieta bez znaczenia

Jan Borysewicz. Mniej obcy
Jan Borysewicz, Marcin Prokop
premiera: 28 września

Mniej obcy to pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza. Fascynujący wywiad rzeka z legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce – Marcin Prokop. Fani mogą spodziewać się pełnej zaskoczeń i wzruszeń opowieści. Nie zabraknie też trudnych tematów i kontrowersji. Marcin Prokop w szczerej rozmowie z Artystą dotyka spraw, o których opinia publiczna i fani wcześniej nie mieli szansy usłyszeć. Jak sam mówi, warunkiem powstania tej książki była obietnica 100% otwartości ze strony Borysewicza.

kobieta bez znaczenia

Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy
Marcin Matych
premiera: 28 września 2022

W Polsce mało się mówi o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Objawy to m.in nagłe napady lęku z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk. Uniemożliwia to normalne funkcjonowanie, a pandemia, wojna, galopująca inflacja wciąż powiększają grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami. Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako dr Nerwica, od lat pracuje z chorymi na nerwicę. W tej książce zaprasza do GRY O TROCHĘ LEPSZE ŻYCIE. Wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda pomaga żyć pomimo lęku.

kobieta bez znaczenia

Będę tobą
Janelle Brown
tłumaczenie: Jarek Westermark
premiera: 28 września 2022

Błyskotliwa mieszanka powieści obyczajowej, psychologicznej i rozpalonego kalifornijskim słońcem thrillera.
W swojej najnowszej powieści Janelle Brown, autorka doskonałej „Oszustki”, znów balansuje na granicy thrillera i pełnej suspensu powieści obyczajowej w stylu „Wielkich kłamstewek”. Tym razem na celownik bierze dziecięcy show-biznes, toksyczną kulturę wellness i siostrzaną więź, która może nadawać życiu sens albo je zniszczyć

Babilon. Kryminalna historia kościoła
Artur Nowak, Stanisław Obirek
premiera: 28 września 2022

Trzymając się faktów, autorzy kreślą kryminalną historię kościoła, który łupił i mordował ofiary kolonialnej opresji w Kanadzie, przyuczał kobiety w Irlandii do kultury gwałtu, cynicznie wmawiał ustami „świętej” Matki Teresy, że cierpienie uświęca, więc nie należy go uśmierzać, prześladował gejów dehumanizującym ich głosem uciekających często przed własną tożsamością seksualną kościelnych liderów. „Babilon” pokazuje też kościół skorumpowany przez ludzi władzy, uwikłany w wojny polityczne, zalękniony wizją synodu, w którym wierni, na równi z kapłanami decydują o jego kształcie. To nie jest książka antyreligijna.

Walka naszego życia. Moja praca z Zełenskim, ukraińskie zmagania o demokrację i co to wszystko znaczy dla świata
Julia Mendel
tłumaczenie: Michał Lipa
premiera: 28 września 2022

W swojej szczerej i poruszającej relacji była rzeczniczka prasowa Zełenskiego opowiada historię jego nieprawdopodobnej kariery od popularnego komika do prezydenta Ukrainy. I to z najbliższej perspektywy. Jako świadek siedzący w pierwszym rzędzie, Mendel uczestniczyła w wielu kluczowych wydarzeniach poprzedzających rosyjską inwazję w 2022 r. Była też jednym z najbliższych świadków wysiłków Zełenskiego, by wydobyć Ukrainę z cienia sowieckiej przeszłości i przemienić ją w tętniącą życiem europejską demokrację.

Bajka o Lęku
Agnieszka Jucewicz
zilustrowała: Marianna Sztyma
premiera: 28 września 2022

Opowieść o piątce dzieci – Radości, Złości, Smutku, Wstrętu i Lęku oraz ich rodzicach, którzy bardzo kochają swoje dzieci. Jednak nie zawsze jest im łatwo zadbać o wszystkie ich potrzeby. Największą zagadką okazuje się najmłodszy z rodzeństwa Lęk…
„Bajka o Lęku” to pierwsza książka dla dzieci w dorobku Agnieszki Jucewicz, znanej dorosłym z doskonałych tytułów o tematyce psychologicznej (m.in. Czując. Rozmowy o emocjach). Autorka stworzyła dla najmłodszych opowieść pełną emocji, ciepła i delikatności. Książkę, która pochyla się nad najbardziej delikatnym i nieśmiałym z uczuć. Zjawiskowe ilustracje stworzyła Marianna Sztyma, jedna z najbardziej cenionych polskich ilustratorek.