PREMIERY MAJA

29 kwietnia 2022

Premiery maja 2022

Zobacz co przygotowaliśmy >>

Udostępnij post
PREMIERY MAJA
kobieta bez znaczenia

KATHARSIS
Maciej Siembieda
premiera: 18 maja 2022

Mistrz thrillerów z Wielką Historią w tle powraca w najlepszej formie! Przez ponad sześćdziesiąt lat rozgrywa się ta polsko – grecka saga, łącząc pokolenia i wiodąc nas zdumiewającym labiryntem ludzkich losów od Salonik po Gdynię, z wyspy Wolin po Belgrad i od Wrocławia do Kairu…

Katharsis to nie tylko misternie poprowadzona, pasjonująca opowieść o ludziach wciągniętych w wir historii i uczuciach, które bez względu na okoliczności decydują o naszych wyborach. Między przemytnikami, bandytami, agentami służb specjalnych, spolszczonymi Grekami i ukrywającymi się w Egipcie nazistami Maciej Siembieda snuje ponadczasową i ponadnarodową opowieść o dobru i złu, skomplikowanej miłości, zagadkach tożsamości, próbach życia w zgodzie ze sobą oraz cenie prawdy.

kobieta bez znaczenia

Ostatni śnieg
Rafał Pacześ
premiera: 18 maja 2022

Nowa powieść Rafała Paczesia, najpopularniejszego polskiego stand-upera!

Robert „Pająk” Pajączkowski ma 21 lat i pracuje w pizzerii. Udany występ stand-upowy daje mu wstęp najpierw na małe sceny w pubach, a z czasem przepustkę do świata wielkiego show-biznesu. W „Ostatnim śniegu” Pacześ pod płaszczykiem czarnego humoru opowiada współczesną historię „od pucybuta do…” – no właśnie, do kogo? Gwiazdora? Ofiary własnego talentu? A może oszusta, który sam już zapomniał, kim właściwie jest? Przewrotna powieść o kulisach przemysłu rozrywki i losie chłopaka z łódzkiej ulicy w brutalnych realiach polskiego kapitalizmu.

kobieta bez znaczenia

Ośmiornica Zośka
Katarzyna Boni, ilustracje Marcin Minor
premiera: 18 maja 2022

Zośka mieszka sobie spokojnie na dnie oceanu – jak na ośmiornicę przystało – w otoczeniu innych morskich zwierząt. Pewnego dnia odważnie przekracza granicę Rafy i spotka dziwne stworzenie – równie ciekawe świata i spragnione przyjaźni jak ona. Jednak radość z nowej znajomości nie trwa długo. Ośmiornicę i jej przyjaciół czeka wielkie wyzwanie. Czy uda im się ocalić Słoneczną Zatokę?

Ceniona reporterka KATARZYNA BONI debiutuje jako autorka dla dzieci powieścią z mocnym ekologicznym przesłaniem. Hipnotyzujące ilustracje do książki stworzył MARCIN MINOR.

kobieta bez znaczenia

Jak się starzeć bez godności
Magdalena Grzebałkowska, Ewa Winnicka
premiera: 25 maja 2022

O STARZENIU SIĘ BEZ OWIJANIA W BAWEŁNĘ, Z HUMOREM I DYSTANSEM

Długo wydawało się nam, że wciąż się świetnie zapowiadamy, a prawdziwe życie jeszcze jest przed nami. Sukcesy, super szczęście, te rzeczy. Teraz okazuje się, że zanim rozwinęłyśmy skrzydła, czas je zwinąć. Jak z tym żyć? Jak się starzeć? Z godnością, czy może jednak bez?
Odpowiedzi na tak poważne pytania, że można osiwieć, szukają w swoim anty-poradniku dwie doskonałe i wielce przy tym dowcipne reporterki, Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka, twórczynie podcastu „Jak się starzec bez godności”.

kobieta bez znaczenia

Nigdy nie odpuszczę. Adam Bodnar w rozmowie z Bartoszem Bartosikiem
Adam Bodnar, Bartosz Bartosik
premiera: 25 maja 2022

Gdy Adam Bodnar zakończył służbę jako rzecznik praw obywatelskich, otrzymał wiele podziękowań i życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o odpowiedzialności wobec obywateli RP. Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas – mówi Bodnar.

To nie są wspomnienia byłego rzecznika. To analiza obecnej sytuacji, lecz przede wszystkim jest to wnikliwe spojrzenie w przyszłość, próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów. Niniejszą książką Adam Bodnar składa obywatelom i obywatelkom Polski i Unii Europejskiej obietnicę: będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć.