PREMIERY LUTEGO

1 lutego 2022

Premiery lutego 2022

Zobacz co przygotowaliśmy >>

Udostępnij post
PREMIERY LUTEGO
kobieta bez znaczenia

Zniknięty ksiądz. Moja historia – Marcin Adamiec
premiera: 09 lutego 2022

Wytrzyma sześć lat. Po pełnym nadziei i ekscytacji okresie seminarium szybko nadchodzi rozczarowanie rzeczywistością plebanii, nałogi, obezwładniająca samotność, choroba, poważny wypadek, a w końcu najgorsze dla młodego księdza – utrata wiary. Wali mu się świat, ale też pojawia się światełko w tunelu – ona. Dziś były już ksiądz mówi, że uciekł od śmierci w życie.

 

kobieta bez znaczenia

Stulecie przeszkód. Polacy na igrzyskachDaniel Lis
premiera: 09 lutego 2022

To nie jest tylko opowieść o sporcie i wielkich ideach. To wciągająca historia ludzkich nadziei i ambicji. Lęków, słabości i dramatycznych wyborów. Oraz najtrudniejszych walk, które toczą się poza stadionami. Książka Daniela Lisa daje niespotykanie szeroki i świeży wgląd w historie polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków. Autor konfrontuje z sobą źródła, wyszukuje nieznane dokumenty i rzuca nowe światło na historie – wydawałoby się – już opowiedziane.

 

kobieta bez znaczenia

Myśl jak pokerzysta. Jak nauczyłam się być czujna, kontrolować sytuację i zwyciężać – Maria Konnikova
premiera: 09 lutego 2022
tłumaczenie: Krzysztof Kurek

Psycholożka, badaczka ludzkich zachowań i autorka poczytnych Maria Konnikova nigdy wcześniej nie grała w pokera, kiedy zwróciła się do Erika Seidela – pokerowego mistrza świata – z prośbą, by został jej mentorem. Pasmo osobistych niepowodzeń i refleksje na temat idei szczęścia, przypadku i pecha w życiu skierowały ją w stronę pokera, gdyż zdaniem ekspertów jest to najlepsza gra do nauki rozróżniania tego, co możemy kontrolować, a czego nie.

 

kobieta bez znaczenia

Przyjaciel Północy – Ilona Wiśniewska
premiera: 09 lutego 2022
ilustracje: Mariusz Andryszczyk

To miały być spokojne wakacje w towarzystwie ulubionej ciotki. Nietypowe, bo na dalekim Spitsbergenie, wśród reniferów, maskonurów i fiordów. Dwunastoletni Daniel nie spodziewał się jednak, że lądując na arktycznej wyspie, wpadnie w sam środek afery kryminalnej. Ktoś zabija niedźwiedzie polarne, a miejscowa policja nie potrafi ustalić sprawców. Czy w takiej sytuacji można być bezczynnym, szczególnie gdy ma się wolny czas, duszę odkrywcy i ciotkę dziennikarkę która zna wyspę jak własną kieszeń?

 

kobieta bez znaczenia

Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dziełoKonstanty Gebert
premiera: 23 lutego 2022

Zanim Rafał Lemkin w czasie Zagłady ukuł termin genocide, „ludobójstwo”, eksterminacja całych grup społecznych była w ogólnie przyjętej opinii prawników i rządzących suwerennym prawem władz każdego kraju.
Konstanty Gebert śledzi historię ludobójstw ostatnich 120 lat, od wymordowania przez cesarskie Niemcy rdzennych mieszkańców Namibii, przez dokonane przez Turków ludobójstwo Ormian, zbrodnie popełnione w Kambodży Czerwonych Khmerów oraz w Rwandzie i w b. Jugosławii, aż po dokonujące się dzisiaj w Chinach wyniszczanie Ujgurów. Pyta o ich źródła i konsekwencje oraz o to, czy i jak możemy je powstrzymać, by hasło „Nigdy więcej” nie było pustym frazesem.

 

kobieta bez znaczenia

Czerwone Jezioro – Julia Łapińska
premiera: 23 lutego 2022

Julia Łapińska pokonała ponad 500 konkurentów, którzy wysłali swoje prace na konkurs ogłoszony przez Wydawnictwo Agora. „Czerwone Jezioro” zachwyciło jury, czas aby ten mroczy kryminał podbił serca czytelników.
Kuba Krall był na szczycie: najlepszy polski fotoreporter, autor szokujących zdjęć ze wszystkich wojen ostatnich lat. Ale sukces to tylko maska, za którą kryje się leczony alkoholem syndrom stresu pourazowego. Gdy Krall sięga dna i wraz z perspektywami kończą się mu pieniądze, niespodziewany ratunek nadchodzi ze strony dawnego przyjaciela, a obecnie wziętego biznesmena. Tylko czy to aby na pewno ratunek?

 

kobieta bez znaczenia

Świnia MalwinaKrzysztof Łapiński
premiera: 23 lutego 2022
ilustracje: Marta Kurczewska

Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić zaskakujące rzeczy! Niestety, grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zwierzaki na czele z dzikiem Dzikusem ruszają z pomocą nowej przyjaciółce. Czeka je wyprawa przez całą Warszawę – pełna niespodzianek, odkryć i wyzwań.

 

kobieta bez znaczenia

Planeta Piołun – Oksana Zabużko
premiera: 23 lutego 2022
tłumaczenie: Katarzyna Kotyńska, Anna Łazar, Joanna Majewska

Oksana Zabużko, autorka bestsellerowych „Badań terenowych nad ukraińskim seksem” wraca z nowym zbiorem esejów. „Planeta Piołun” jest zaproszeniem do rozmowy o literaturze i o uwikłaniach historii, a także listem miłosnym do polskich współrozmówców.

 

kobieta bez znaczenia

Badania terenowe nad ukraińskim seksem – Oksana Zabużko
premiera: 23 lutego 2022
tłumaczenie: Katarzyna Kotyńska

Wydana po raz pierwszy w 1996 roku powieść, którą sama Oksana Zabużko określiła mianem psychoanalizy narodowej szybko stała się ukraińskim bestsellerem i zyskała międzynarodowy rozgłos. Jej bohaterka, poetka i wykładowczyni, z dystansu amerykańskiego uniwersytetu przygląda się swojej poturbowanej przez historię ojczyźnie, Ukrainie, ale i sobie samej, uwikłanej w trudną relację, przeszłość i własne ograniczenia. W hybrydycznej narracji Zabużko pokazuje jak lata totalitaryzmu odcisnęły piętno na intymnych relacjach, skazując je na bylejakość i stereotypowość ról.

 

kobieta bez znaczenia

Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie – Wiesław Królikowski
premiera: 23 lutego 2022

Wywiad-rzeka Wiesława Królikowskiego z Tadeuszem Nalepą, liderem zespołu Breakout, szczegółowo przedstawia życie artysty – jego dzieciństwo, karierę, fascynacje i ukochane gitary. Opisuje zakulisowe konflikty, skandale, rozstania, przełomy i nałogi.
Wydanie zawiera także wspomnienia najbliższych i współpracowników Tadeusza Nalepy, dotychczas niepublikowane zdjęcia i pierwszy raz upublicznione rysunki. W książce znalazły się również kalendarium dotyczące życia i działalności estradowej artysty oraz omówienie całej jego dyskografii.