Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

15 maja 2023

"Katharsis" w finałowej szóstce Konkursu Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Udostępnij post
Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Jury Konkursu Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wytypowało szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia. Na krótkiej liście znalazł się Maciej Siembieda z powieścią „Katharsis”.

Bardzo dziękujemy za to, że „Katharsis” Macieja Siembiedy znalazło się w ścisłym finale. Gratulujemy autorowi i pozostałym finalistkom/finalistom. Tak prezentuje się finałowa szóstka:

Marta Guzowska „Zła miłość”, Wielka Litera
Anna Kańtoch „Jesień zapomnianych”, Marginesy
Marta Kozłowska „Berdyczów”, Wydawnictwo Ha!art
Robert Małecki „Wiatrołomy”, Wydawnictwo Literackie
Piotr Rogoża „Konwersja”, Marginesy
Maciej Siembieda „Katharsis”, Wydawnictwo Agora

Laureatki/Laureatów tegorocznej edycji poznamy na gali Konkursu w piątek 26 maja o godz. 18.00, na Scenie Plenerowej, podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (PKiN oraz pl. Defilad). Ich spotkanie z publicznością zaplanowano na sobotę o godz. 15.00 w Sali Kisielewskiego.

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi Kryminalna Warszawa, w ramach którego na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie odbędą się spotkania z autorkami i autorami tego gatunku z Polski i zagranicy. Wśród tegorocznych gości Festiwalu będą nasze autorki i nasi autorzy: Maciej Siembieda, Joanna Opiat-Bojarska, Julia Łapińska, Beata i Eugeniusz Dębscy, Grzegorz Dziedzic. Dokładny plan spotkań z naszymi autorkami i autorami znajdziecie tutaj.