Nagroda Wielkiego Kalibru

15 maja 2023

„Katharsis” i „Czerwone Jezioro” w finałowej siódemce Nagrody Wielkiego Kalibru

Udostępnij post
Nagroda Wielkiego Kalibru

„Katharsis” Macieja Siembiedy i „Czerwone Jezioro” Julii Łapińskiej znalazły się w finałowej siódemce Nagrody Wielkiego Kalibru.

AKTUALIZACJA:

Ruszyło głosowanie na Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. Laureata/laureatkę wskażecie Wy – internauci – poprzez głosowanie na stronie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Aby zagłosować wystarczy wybrać jeden z nominowanych tytułów i podać swój adres mailowy. Z każdego adresu mailowego można oddać tylko jeden głos. Głosować można od 15 maja do północy 2 czerwca 2023 roku. Nazwisko zdobywcy/zdobywczyni Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru zostanie ogłoszone podczas Gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru, która odbędzie się 3 czerwca 2023 roku. Laureat/laureatka Nagrody Czytelników otrzyma okolicznościową statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych.

Zachęcamy do oddania głosu na nasze tytuły. Przypominamy, że w finałowej siódemce znalazło się „Katharsis” Macieja Siembiedy i „Czerwone Jezioro” Julii Łapińskiej.

Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru

7 maja jury w składzie: prof. Małgorzata Omilanowska-Kiljańczyk (przewodnicząca), prof. Bernadetta Darska, prof. Anna Gemra, dr Anna Marchewka, Piotr Kofta i Grzegorz Sowula, ogłosiło nominacje do dwudziestej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru. Tak prezentuje się finałowa siódemka, w której znalazły się aż dwa nasze tytuły:

Gacek Katarzyna, „Pies ogrodnika” (Znak)
Kańtoch Anna, „Jesień zapomnianych” (Marginesy)
Łapińska Julia, „Czerwone jezioro” (Wydawnictwo Agora)
Potyra Anna, „Pakt” (Zysk i S-ka)
Rzewuski Paweł, „Syn bagien” (Wydawnictwo Literackie)
Siembieda Maciej, „Katharsis” (Wydawnictwo Agora)
Stelar Marek, „Krzywda” (Filia)

Bardzo dziękujemy za wybranie naszych autorów i ich dzieł. Tym samym gratulujemy Maciejowi Siembiedzie i Julii Łapińskiej, a także pozostałym finalistom i finalistkom.

Nazwisko zdobywcy bądź zdobywczyni tegorocznej Nagrody Wielkiego Kalibru zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 3 czerwca 2023 roku we Wrocławiu w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2023. Podobnie jak w poprzednich latach, zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę w wysokości 25 tys. złotych ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia Pana Jacka Sutryka.

Przyznana zostanie też: Nagroda Czytelników Wielkiego Kalibru (zwycięzcę wskażą internauci), Nagroda Edytorska Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, Nagroda Specjalna im. Janiny Paradowskiej, wraca również Nagroda Małego Kalibru, która trafi do wydawnictwa kładącego szczególny nacisk na promocję literatury kryminalnej wśród dzieci i młodzieży.

Przypominamy, że rok temu Nagrodę Wielkiego Kalibru zdobył Grzegorz Dziedzic za książkę „Żadnych bogów, żadnych panów”.