7 grudnia 2020

Drugi tydzień promocji świątecznych

Właśnie wystartowała!

Udostępnij post
Polecenia kulturalne to akcja zorganizowana przez Wydawnictwo Agora. Jak co roku chcemy zaproponować książki, które są bliskie naszym sercom i idealnie nadają się na prezent.

Akcja rozpoczyna się 30 listopada i potrwa do 20 grudnia, czyli przez 3 tygodnie. Co tydzień 3 osoby z naszego wydawnictwa polecą po 3 książki, które idealnie będą prezentować się pod choinką. A żeby nie było zbyt łatwo, ustaliliśmy limit – każda rekomendacja może mieć najwyżej 3 zdania 🙂 Do poleceń dorzucimy nasze zdjęcia i opiszemy funkcje pełnione w wydawnictwie. Będzie to też zatem okazja, żeby trochę lepiej nas poznać.

Książki w promocyjnych cenach kupisz na kulturalnysklep.pl w wersji papierowej i jako ebooki na publio.pl Pojedyncze tytuły zostaną przecenione o 33%, a zestawy aż o 50%. Zapraszamy do czytania i na zakupy!

kasia kubicka

KATARZYNA KUBICKA
sekretarz wydawnictwa

Pochłania kilka książek tygodniowo. W wolnych chwilach miłośniczka układania puzzli (składających się przynajmniej z kilku tysięcy elementów).

„Książę” Magdalena Parys
Śledztwo dziennikarki Dagmary Bosch i komisarza berlińskiej policji Thomasa Kowalskiego to gotowy scenariusz na film czy serial. Thriller o narastających sympatiach nazistowskich niestety aktualny również dziś – skłania do refleksji. Tych, których zainteresują bohaterowie, odsyłam również do pierwszego tomu trylogii berlińskiej, czyli „Magika”. 

„Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach” Adam Ringer
Jako miłośniczka miejsc klimatycznych z ciekawością sięgnęłam po wywiad rzekę z Adamem Ringerem, założycielem bardzo lubianych przeze mnie kawiarni Green Caffè Nero. To opowieść o emigrancie marcowym, który przez przypadek zajął się biznesem, i o jego różnorodnych przedsięwzięciach (m.in. promy, samoloty, lekarze, ciuchy) w Polsce i w Skandynawii, z historią w tle. Pełna swady opowieść człowieka sukcesu doprowadzona aż do czasu obecnej pandemii.

Autobiografia Andrzeja Grabowskiego „Jestem jak motyl”. Jakub Jabłonka i Paweł Łęczuk
Książka pełna anegdot z życia prywatnego, planów filmowych i desek wielu scen teatralnych. Barwna gawęda wybitnego aktora, do którego niesłusznie przykleiła się opinia serialowego komedianta. Fanom książek do słuchania polecam audiobooka w mistrzowskim wykonaniu samego bohatera.

nati

NATALIA RADZIKOWSKA
promotorka książek

Książkowym PR-em zajmuje się od lat, od ponad 3 w Wydawnictwie Agora. Czasem marzy, by jej biblioteka wyglądała jak spod ręki Marie Kondo, jednak nieopanowane tsundoku (gromadzenie stosów książek) to na razie jej codzienność.

„Książka o śmieciach” Stanisław Łubieński
Święta to nie tylko lukier na makowcu i błyszczące prezenty. Czytajcie Łubieńskiego, bo nikt dotąd nie dotknął tak atrakcyjne, tak nieatrakcyjnego tematu, jakim są śmieci. Z tęsknoty za zimą i śniegiem, z wkurzenia na kulturę nadmiaru zalecam lekturę „Książki o śmieciach”.

„Manaraga” Władmir Sorokin (tłum. Agnieszka Lubomira Piotrowska)
Uwielbiam książki o książkach, a to jedna z nich. Jeśli kochacie zapach i szelest papieru, zakurzone grzbiety i dekadencki nastrój – „Manaraga” jest dla Was. Sorokin kreśli tu wizję świata bez książek, w którym za papierowy egzemplarz można poświęcić życie.

„Moja znikająca połowa” Brit Bennett (tłum. Jarek Westermark)
Czysta przyjemność czytania! Wciągająca akcja, emocje do ostatniej strony, wyraziści i wieloznaczni bohaterowie, a do tego problemy, z którymi co chwila trzeba się osobiście skonfrontować. Więcej takich powieści, poproszę!!!

asia

PAWEŁ GOŹLIŃSKI
redaktor naczelny

Na co dzień jeśli nie czyta to… czyta. Ewentualnie nurkuje, spaceruje po górach, pije wino albo słucha winyli. Chyba że właśnie kupuje, redaguje lub pisze (tak, tak, Paweł jest również autorem powieści) kolejne książki do czytania. A co poleca na gwiazdkowe prezenty? Oczywiście książki, i do czytania, i do myślenia.

„Zmierzch demokracji” Anne Applebaum (przeł. Piotr Tarczyński)
Współczesność może zacząć się w na pozór przypadkowym miejscu, od przypadkowego przyjęcia, no, może w nieco mniej przypadkowym towarzystwie. Tak jak we wspaniałej książce Anne Applebaum, która z pewnej sylwestrowej nocy wysnuła przenikliwą diagnozę naszych dzisiejszych problemów, lęków, nienawiści, buntów i zaniechań. Owszem, „Zmierzch demokracji” to książka o polityce, o rozpaczliwie się potykającej przy „wstawaniu z kolan” Polsce, Ameryce, Węgrzech, ale również bardzo osobista opowieść o tym, jak tracimy przyjaciół, a czasami i siebie.

„Wrzenie. Francja na krawędzi” Anna Pamuła
Po przeczytaniu brawurowej i wciągającej jak wir książki Anny Pamuły myślę o hasłach nowej rewolucji, na krawędzi której znalazła się Francja – już nie wolność, równość, braterstwo, a raczej nierówność, nienawiść, przemoc. We „Wrzeniu” bohaterami są matki terrorystów i ich dzieci, poligamiści z przedmieść, obrzezane kobiety, imigranci zmieniający się w nacjonalistów. To inna Europa niż folderów i stereotypów, choć może jeszcze bardziej fascynująca, a Pamuła pomaga nam ją zrozumieć i się w niej zadomowić.

„Zbyt wiele i nigdy dość” Mary L. Trump (przeł. Janusz Ochab)
To znacznie więcej niż diagnoza postawiona potężnemu wujowi przez odważną bratanicę, która jest psychologiem klinicznym więc na psychopatologiach zna się doskonale. Mary L. Trump napisała przede wszystkim opowieść o tym, jak bogactwo i przywileje z domieszką socjopatii zmieniają rodziny w wylęgarnie potworów. To historia fascynująca jak glamurowy serial o milionerach i mroczny thriller w jednym

Polecane książki kupisz w tygodniu 07.12.2020 – 13.12.2020 w promocyjnych cenach. Pojedyncze tytuły o 33% taniej, a zestawy przygotowane przez zespół kosztują aż 50% mniej. Promocja obowiązuje na kulturalnysklep.pl (książki papierowe) i publio.pl (ebooki).