14 grudnia 2020

Co kupić na prezent? Polecamy!

Właśnie wystartowała!

Udostępnij post
Polecenia kulturalne to akcja zorganizowana przez Wydawnictwo Agora. Jak co roku chcemy zaproponować książki, które są bliskie naszym sercom i idealnie nadają się na prezent.

Akcja rozpoczyna się 30 listopada i potrwa do 20 grudnia, czyli przez 3 tygodnie. Co tydzień 3 osoby z naszego wydawnictwa polecą po 3 książki, które idealnie będą prezentować się pod choinką. A żeby nie było zbyt łatwo, ustaliliśmy limit – każda rekomendacja może mieć najwyżej 3 zdania 🙂 Do poleceń dorzucimy nasze zdjęcia i opiszemy funkcje pełnione w wydawnictwie. Będzie to też zatem okazja, żeby trochę lepiej nas poznać.

Książki w promocyjnych cenach kupisz na kulturalnysklep.pl w wersji papierowej i jako ebooki na publio.pl Pojedyncze tytuły zostaną przecenione o 33%, a zestawy aż o 50%. Zapraszamy do czytania i na zakupy!

kasia kubicka

KAROLINA OPONOWICZ
redaktorka

Dziennikarka, redaktorka, absolwentka socjologii na UW i Polskiej Szkoły Reportażu. Autorka książek „Bozie, czyli jak wygląda Bóg” oraz „Pokochawszy. O języku miłości” (wraz z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil). Prywatnie capoerista i mama dwóch młodych kolarek.

„Wąska ścieżka. Dlaczego odszedłem z Kościoła” Stanisław Obirek, Artur Nowak
Profesor Obirek jest na takim etapie swojego życia, kiedy może mówić, co chce; i mówi – odważnie, szczerze, z dystansem, ale i bez zaciekłości. Dzięki tej książce mogłam zajrzeć do świata dotąd dla mnie niedostępnego, świata katolickich duchownych zagranicą, dla których Papież Polak był ogromnym rozczarowaniem. Ale to tylko jeden z długiej listy tematów, o których rozmawiają były jezuita Stanisław Obirek z Arturem Nowakiem.

„Kuna za kaloryferem” Adam Wajrak i Nuria Selva – Fernandez
Adam Wajrak to gawędziarz doskonały; łapię się na tym, że kiedy czytam jego teksty, słyszę jego głos. Przenoszę się do Teremisek w Puszczy Białowieskiej, gdzie razem z nim i Nurią ratuję dzikie zwierzęta: karmię wyrzucone z gniazda pisklęta bocianów, kombinuję, jak ogarnąć temperamentną wydrę, urządzam na podwórku wolierę dla sów. Adam, Nuria, kocham Was!

„Wielkie przygody w świecie przyrody” Wojciech Mikołuszko, il. Joanna Rzezak
Choć znam najnowszą książkę Wojtka Mikołuszki niemal na pamięć (bo ją redagowałam), za każdym razem na nowo wciągam się w opowieści o niesamowitych przyrodnikach, kiedy wieczorem czytamy je razem z córkami. I kiedy oglądamy „Wielkie przygody…” zachwycając się klimatycznymi ilustracjami Asi Rzezak. Dawno temu przyjęliśmy w Wydawnictwie Agora zasadę, że robimy takie książki dla dzieci, które chcemy, żeby nasze własne dzieci czytały. Radość i duma!

ania

ANIA SEKUŁA
specjalistka ds. marketingu

Ania w Agorze pracuje od lat. Na początku zajmowała się kolportażem, a teraz stoi za profilami społecznościowymi kulturalnysklep.pl 🙂 To ona informuje Was na bieżąco o promocjach!

„Słowa na szczęście i inne nienazwane stany duszy” Grażyna Plebanek
Bardzo mnie zauroczyła ta książka o magii słowa. No i zakochałam się w „gigil”, co po filipińsku oznacza zalew czułości podczas głaskania kota czy „age -otori”, po japońsku „pofryzjerski smut”, gdy po wyjściu od fryzjera, ma się ochotę wszystko rozczesać. Książka Grażyny Plebanek pełna jest takich słów-smaczków, pochodzących z różnych języków, odnoszących się jednak do naszych uniwersalnych emocji.

„Zero zahamowań” Michał Rusinek
Czas się przyznać, że uwielbiam Michała Rusinka. Za poczucie humoru, elokwencję i umiejętność mówienia poważnie o rzeczach kompletnie niepoważnych, takich jak teksty piosenek. To świetna książka na jesienno-zimową chandrę, bo naprawdę trudno się powstrzymać od parsknięcia śmiechem czytając analizę utworów sióstr Godlewskich czy zespołu Akcent.

„Robię sobie remont” Barbara Janisch, Katharina Mahrenholtz, Dawn Parisi, Joanna Kubiakowska
To świetna książka dla wszystkich dziewczyn, którym niestraszne żadne narzędzie takie jak młotek czy obcęgi. Gdy nie wiem, jak coś naprawić, to sięgam właśnie po „Robię sobie remont”. Lubię tę książkę, bo autorki krok po kroku pokazują, w jaki sposób poradzić sobie z drobnymi naprawami domowymi w duchu zero waste!

asia

PAWEŁ SEJEWICZ
redaktor

Pisze i redaguje. Autor dwóch powieści i laureat nagrody głównej na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu.

„Moja najdroższa” Gabriel Tallent (tłum. Dariusz Żukowski)
Kontrowersyjna amerykańska powieść o nastolatce wychowywanej przez opresyjnego ojca w dzikiej kalifornijskiej głuszy. Oto historia napisana z pokładami nieprzebranej empatii i psychologicznej prawdy, a jednocześnie wartka i trzymająca w napięciu jak thriller. Moja najdroższa powieść w całym naszym katalogu <3

„Jej ciało i inne strony” Carmen Maria Machado (tłum. Dobromiła Jankowska)
Carmen Machado pisze o rozmaitych wymiarach kobiecości w surrealistycznej, acz nowoczesnej konwencji, w której rzeczywistość nie różni się za bardzo od naszej, ale gdy spojrzeć na nią oczami kobiety, zaczyna nagle przypominać horror. W jednym z opowiadań apokaliptyczny wirus pustoszy Stany Zjednoczone, a ludzie ulegają mu z jednego prostego powodu – nie potrafią sobie odmówić cielesnej bliskości. Brzmi znajomo?

„Podpalacze” R.O. Kwon (tłum. Łukasz Błaszczyk)
Kwon opisuje dwóch mężczyzn rywalizujących o „duszę” zagubionej dziewczyny. Wydaje się, że jeden z nich, narrator, jest tym dobrym; drugi to podejrzany charyzmatyk stojący na czele ruchu pro-life. Ale czy można ufać narratorowi, który chce wybielić własne winy?

Polecane książki kupisz w tygodniu 14.12.2020 – 20.12.2020 w promocyjnych cenach. Pojedyncze tytuły o 33% taniej, a zestawy przygotowane przez zespół kosztują aż 50% mniej. Promocja obowiązuje na kulturalnysklep.pl (książki papierowe) i publio.pl (ebooki).