Stanisław Zasada Kurierka. Historia kobiety, która mogła zatrzymać Holocaust

  • Seria:  
Waszyngton, Biały Dom. Wysłannik polskiego rządu na emigracji rozmawia z Franklinem Delano Rooseveltem, prezydentem Stanów Zjednoczonych. Temat rozmowy: sytuacja w okupowanej Polsce i zagłada Żydów. Emisariusz nazywa się Jan Kozielewski, ale używa nazwiska Karski. Jan Karski. To dla niego ładna…
Kategoria Biografie
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
kurierka-okladka_plaska-scaled (JPG, 2MB) Pobierz
kurierka-okladka_tyl-scaled (JPG, 2MB) Pobierz
model_Kurierka_lewy_KS (JPG, 429kB) Pobierz
model_Kurierka_prawy_KS (JPG, 432kB) Pobierz
opis-książki_Kurierka (DOCX, 13kB) Pobierz

Waszyngton, Biały Dom. Wysłannik polskiego rządu na emigracji rozmawia z Franklinem Delano Rooseveltem, prezydentem Stanów Zjednoczonych. Temat rozmowy: sytuacja w okupowanej Polsce i zagłada Żydów. Emisariusz nazywa się Jan Kozielewski, ale używa nazwiska Karski. Jan Karski.

To dla niego ładna dziewczyna z okładki wyprawiła się pół roku wcześniej w niebezpieczną podróż. Wiozła dowody niemieckich zbrodni w Auschwitz. Wcześniej zdobyli je i wywieźli z obozu – ich ucieczka była jedną z najbardziej brawurowych w historii Auschwitz – członkowie obozowego ruchu oporu organizowanego przez Witolda Pileckiego. Karski miał się zapoznać z tymi materiałami i namówić Roosevelta, żeby powstrzymał Holocaust.

Stanisław Zasada w swojej książce odkrywa nieznany i pełen zagadek epizod II Wojny Światowej, który mógł odmienić jej przebieg. Ale też w niezwykle barwny i brawurowy sposób opowiada o ruchu oporu w najstraszliwszym z obozów koncentracyjnych oraz ludziach, którzy próbowali nieść pomoc ludziom za drutami. W tym reportażu historie anonimowych dotąd bohaterów krzyżuje się z losami legend czasów wojny. Wszystkie okazują się tak samo ważne.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 300
Data premiery 27.10.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326837463

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 2.3MB, MOBI - 2.8MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3747-0