Nowość

Denis Demonpion Houellebecq

  • Seria:  
Gdy w 1998 roku powieść "Cząstki elementarne" podbiła listy bestsellerów, jej autor, Michel Houellebecq, uzyskał rzadki w świecie literatury status supergwiazdy. Od tego czasu w ślad za sukcesem przyszły skandale, nagrody i miano najchętniej czytanego współczesnego francuskiego pisarza. Houellebecq na…
Kategoria Biografie
Tłumaczenie Anastazja Dwulit, Magdalena Kowalska
Oprawa miękka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
model_Houellebecq_lewy (PNG, 4MB) Pobierz
model_Houellebecq_prawy (PNG, 4MB) Pobierz
Opis Houellebecq (DOCX, 13kB) Pobierz
OkładkaFront_Houellebecq_rozk.indd (JPG, 2MB) Pobierz
Okładka_tył_Houellebecq_rozk.indd (JPG, 1MB) Pobierz

Gdy w 1998 roku powieść „Cząstki elementarne” podbiła listy bestsellerów, jej autor, Michel Houellebecq, uzyskał rzadki w świecie literatury status supergwiazdy. Od tego czasu w ślad za sukcesem przyszły skandale, nagrody i miano najchętniej czytanego współczesnego francuskiego pisarza. Houellebecq na oczach świata upadał, podnosił się i dojrzewał, chociaż niektórzy skłonni byliby powiedzieć, że miało to więcej wspólnego ze starzeniem się sera niż z dochodzeniem do pozycji nobliwego mistrza.

Ćwierć wieku od powieściowego debiutu, bogatszy o Nagrodę Goncourtów, Legię Honorową, dwa rozwody i trzecie małżeństwo Houellebecq wciąż uchodzi za pisarza-prowokatora. Być może to właśnie ta publiczna persona jest jego najważniejszym artystycznym performance’em. Ale im bardziej Denis Demonpion (również laureat Goncourtów, tyle że w dziedzinie biografistyki) stara się dotrzeć do sedna fenomenu zwanego „Michel Houellebecq”, tym bardziej bohater jego książki próbuje mu uciec. Po przeprowadzeniu wywiadów z blisko 150 osobami i odkryciu masy niepublikowanych wcześniej materiałów pościg za pisarzem zaczyna przemieniać się w polowanie…

„Houellebecq” Denisa Demonpiona to najnowsza biografia jednego z czołowych i najbardziej niejednoznacznych europejskich intelektualistów XXI wieku, oskarżanego o szowinizm, islamofobię, a nawet marne relacje z własną matką. A jednocześnie to portret przenikliwego krytyka społecznej alienacji w dobie Internetu, pornografii na żądanie i upadku burżuazyjnego świata Zachodu.

Denis Demonpion jest również autorem uhonorowanej Nagrodą Goncourtów biografii J. D. Salingera („Salinger intime”, 2018), a jako dziennikarz pisał m.in. dla „Paris-Match” i „Libération”.

O autorze

Denis Demonpion

Denis Demonpion

Jest autorem uhonorowanej Nagrodą Goncourtów biografii J. D. Salingera (Salinger intime, 2018), a jako dziennikarz pisał m.in. dla „Paris-Match”.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 416
Data premiery 12.10.2022
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326839832

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 875.5kB, MOBI - 1.8MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4056-2

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 943.3MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2022
ISBN 978-83-268-4076-0