23 lipca 2021

"Zapach trawy" - nowa książka Izy Klementowskiej

Już w przedsprzedaży!

Udostępnij post

11 sierpnia ukaże się nowa książka reporterska Izy Klementowskiej „Zapach trawy. Opowieści o dzieciach hipisów”.

„Hipis to człowiek, który poszukuje i nie zgadza się na krzywdę innych, ani na porządek rzeczy, który sprawia innym przykrość, rozumiesz?” – pytał tata, a ja baaaardzo powoli mu potakiwałem. – „Dotyczy to nie tylko ludzi, ale zwierząt i roślin też”. „A jeśli hipis sam sobie robi krzywdę?” – miałem trzynaście lat, kiedy zadałem tacie to pytanie. 

Serdecznie witamy w gronie naszych autorek i autorów Izę Klementowską. W sierpniu wydamy nową książkę reporterską Izy „Zapach trawy. Opowieści o dzieciach hipisów” – autorka prowadzi nas przez trzy kontynenty, żeby odpowiedzieć na pytanie, jak ruch hipisowski wpłynął na życie dzieci kwiatów a przede wszystkim ich dzieci i wnuków. Co o swej młodości sądzą dawni hipisi? Jak potoczyły się ich losy? Czy ich dzieci wychowywane bez rygorów, a czasem nawet bez chodzenia do szkoły, przejęły wartości rodziców? W jaki sposób wychowują teraz swoje dzieci? A wreszcie jaka była prawdziwa cena ich wolności?

Iza Klementowska to reporterka i dziennikarka. Jej teksty ukazały się m.in. w „Dużym Formacie”, „Wysokich Obcasach Extra”, „Newsweeku”,  „Polityce”, „Machinie”, czy „National Geographic”. Jest autorką książek „Samotność Portugalczyka” (wyd. Czarne), „Minuty. Reportaże o starości” (DW PWN), „Szkielet białego słonia” (Wyd. Czarne), „Skóra. Witamy uchodźców” (Wyd. Karakter). Specjalizuje się w literaturze faktu i jest byłą stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej reportaże były wielokrotnie nominowane do nagród literackich, m.in. do Nagrody im. Teresy Torańskiej, do nagrody Travelery oraz do nagrody im. Beaty Pawlak.