WSPARCIE UKRAINY

7 marca 2022

Wspólnie wspierajmy Ukrainę

Zobacz jak możesz pomóć

Udostępnij post
WSPARCIE UKRAINY

 

Świat jednoczy się w pomocy udzielanej ofiarom wojny w Ukrainie. Także i my dołączamy i mamy nadzieję, że wspólnie z naszymi Czytelniczkami i Czytelnikami efektywnie wesprzemy ten niezwykle ważny cel.

Dzień przed inwazją Putina na Ukrainę wydaliśmy dwie książki wybitnej ukraińskiej pisarki Oksany Zabużko – zbiór esejów „Planeta piołun” oraz nowe wydanie powieści „Badania terenowe nad ukraińskim seksem”.

Zdecydowaliśmy się przekazać cały dochód ze sprzedaży tych tytułów, w wersji papierowej, ebooków i audiobooków, która jest prowadzona przez nasz kulturalnysklep.pl oraz Publio.pl na wsparcie działań Fundacja Ocalenie, która pomaga Ukrainkom i Ukraińcom, którzy uciekli przez wojną, budować nowe życie w Polsce. Fundacja pomaga znaleźć, wyremontować i urządzić mieszkania, uzyskać pomoc prawną przy załatwianiu skomplikowanych procedur obowiązujących uchodźców, koordynuje pomoc psychoterapeutyczną i medyczną, zapewnia tłumaczy i uczy języka polskiego oraz udziela różnorodnej, wynikającej z indywidualnych przypadków niezbędnej pomocy.

Wesprzyj naszą akcję kupując „Planetę Piołun” i „Badania nad ukraińskim seksem” tutaj:
wersja papierowa bit.ly/PomagamyUkrainie_KS
ebooki i audiobook: bit.ly/PomagamyUkrainie_publio

Oksana Zabużko przyleciała z Kijowa do Warszawy 23 lutego na polską premierę swoich książek. Wojna pokrzyżowała autorce plany powrotu do kraju. Organizujemy trasę autorską Oksany Zabużko, spotkania odbędą się m. in. w Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie – bądźcie tam, by w ten sposób również okazać wsparcie!

O spotkaniach będziemy informować na bieżąco na naszych profilach na Facebooku i Instagramie.

Zachęcamy również do bezpośredniego wspierania Fundacji Ocalenie :
bit.ly/Ukraina_Ocalenie
facebook.com/donate/275450921370284

Książki papierowe Ebooki i audiobook