5 maja 2020

“Spod zamarzniętych powiek” nareszcie w audiobooku!

Już w sprzedaży

Udostępnij post
5 maja ukaże się audiobook książki „Spod zamarzniętych powiek” Adama Bieleckiego i Dominika Szczepańskiego w interpretacji Filipa Kosiora.
Książka w wersji audio będzie dostępna na publio.pl a także na kulturalnysklep.pl
 

Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świecie, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.

Książka „Spod zamarzniętych powiek” to pierwsza pełna opowieść Adama Bieleckiego o jego drodze z rodzinnych Tychów na szczyty najwyższych gór świata. To także hołd dla bohaterów i twórców polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbruma I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść Bielecki przede wszystkim opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.

„Możesz zostać w życiu kim chcesz. Byleby nie górnikiem”, usłyszał od ojca młody Adam Bielecki. Dorosły Adam nie mógł wziąć sobie tych słów do serca bardziej.

 
W dniu premiery audiobooka zapraszamy na rozmowę LIVE z Adamem Bieleckim, którą poprowadzi Dominik Szczepański na facebookowym profilu Gazety Wyborczej.