5 kwietnia 2018

"Rowerem na szczyt" z Mają Włoszczowską i Karoliną Oponowicz

Maja Włoszczowska - mistrzyni świata i dwukrotna ​wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, napisała poradnik rowerowy dla całej rodziny.

Udostępnij post

Maja Włoszczowska – mistrzyni świata i dwukrotna ​wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, napisała poradnik rowerowy dla całej rodziny. Książka Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką, której współautorką jest dziennikarka Karoliną Oponowicz, ukaże się na rynku już 11 kwietnia.

Który sport jest najfajniejszy i dlaczego jest to kolarstwo górskie? Jak dobrze kupić rower? Jaki kask jest najlepszy? Co zrobić, gdy nie chce mi się iść na trening? Ile pączków mogę zjeść w tłusty czwartek? I najważniejsze: JAK ZOSTAĆ MISTRZEM?

"Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką" Maja Włoszczowska, Karolina OponowiczTe i wiele innych pytań Maja Włoszczowska, jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek, regularnie słyszy od swoich kibiców, amatorów kolarstwa, a także tych, którzy po prostu kochają sport. Dlatego postanowiła na nie odpowiedzieć w formie książki.

W Rowerem na szczyt Maja zabiera czytelników na przejażdżkę po świecie rowerów i profesjonalnego sportu. A że to prawdziwy epic ride, po drodze dzieli się anegdotami z życia, kariery zawodniczej, opowiada o sprzęcie, treningach, diecie, regeneracji, zwycięstwach i porażkach, dyscyplinach rowerowych, konkurentach i przyjaciołach wśród zawodników oraz wielu, wielu innych sprawach, które zainteresują nie tylko kolarzy, ale też wszystkich fanów aktywnego życia.

Książkę wzbogacają liczne zdjęcia oraz infografiki, np. pokazujące, z czego składa się rower, jak wygląda trasa wyścigu olimpijskiego, co ma w środku kolarski pampers, jakie mięśnie pracują w ciele kolarza.

To co, jedziecie z Majką?

Miałem taki pomysł, żeby przygotować kolarski poradnik dla młodzieży i dorosłych. Maja mnie uprzedziła. Jak wszystko, co robi, także to zrobiła perfekcyjnie. Pozycja obowiązkowa. Zarówno dla Ciebie, jak i dla mnie. No i chyba pora nawrócić się na rower górski 🙂

Michał Kwiatkowski

Maja, jestem Twoja fanką! Jesteś wzorem dla mnie i wielu kobiet – wciąż przesuwasz horyzont możliwości i udowadniasz, że niemożliwe nie istnieje! Dziękuję Ci za inspiracje, za wiele pięknych lekcji, jak radzić sobie z przeciwnościami losu i… wygrywać.

Martyna Wojciechowska

 

Pływanie to nie MTB, choć tu i tu droga na szczyt jest równie trudna. Wiem coś o tym. Sport to przecież nie tylko trud i wysiłek, ale też wielka radość. Dla młodych i starych, małych i dużych. Dzięki, Maju, że nam o tym przypominasz. Całą rodziną wsiadamy na rowery i ruszamy z Tobą!

Otylia Jędrzejczak

 

Pamiętam, jak Maja zaczynała swoją przygodę z kolarstwem na organizowanych przez Langteam zawodach GrandPrix MTB. Od tamtej pory osiągnęła w tej dyscyplinie sportu więcej, niż niejeden sportowiec mógłby sobie wymarzyć, nieustannie dając nam powody do radości. Swoją pasją do sportu zaraża innych. Bardzo się cieszę, że postanowiła się podzielić doświadczeniem i wiedzą. „Rowerem na szczyt” to fantastyczny przewodnik dla wszystkich amatorów kolarstwa. Bo od kogo się uczyć, jak nie od naszej mistrzyni.

Czesław Lang

To jedna z takich lektur, po których nie możemy usiedzieć w domu, dostajemy skrzydeł, a świat stoi przed nami otworem. Polecam!

Paulina Holtz

 

"Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką" Maja Włoszczowska, Karolina Oponowicz fot. Adam Klimek /bikestudio.eu

MAJA WŁOSZCZOWSKA – urodzona w 1983 r. w Warszawie. Polska kolarka górska, jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek. Mistrzyni świata i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy. Z wykształcenia magister inżynier matematyki finansowej i ubezpieczeniowej, która studiowała na Politechnice Wrocławskiej. Współorganizatorka międzynarodowych zawodów kolarstwa górskiego Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Reprezentuje zawodników w komisji zawodniczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w komisji MTB Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Na co dzień mieszkanka Jeleniej Góry.

KAROLINA OPONOWICZ – urodzona w 1978 r. w Białymstoku, absolwentka socjologii na UW i Polskiej Szkoły Reportażu. Dziennikarka, jej teksty ukazywały się m.in. w „Dziecku”, „Dużym Formacie”, „Zwierciadle”, „Wysokich Obcasach”. Redaktorka w Wydawnictwie Agora. Autorka książek „Bozie, czyli jak wygląda Bóg” oraz „Pokochawszy. O języku miłości” (wraz z Jerzym Bralczykiem i Lucyna Kirwil, premiera – maj 2018). Prywatnie capoerista i mama dwóch młodych kolarek.

 

ZAMÓW W PRZEDSPRZEDAŻY

Zapraszamy na spotkanie z Mają Włoszczowską i Karoliną Oponowicz!

7 kwietnia (sobota), godz. 19, CENTRUM PREMIER, ul. Czerska 8/10 w Warszawie. UWAGA: Wymagana jest  rejestracja na stronie: https://roweremnaszczyt.evenea.pl/ lub pod nr telefonu: 22 555 54 55. Po wydarzeniu, będzie można kupić książki w promocyjnej cenie i zdobyć autografy Mai Włoszczowskiej i Karoliny Oponowicz.