6 kwietnia 2018

Premiera DVD "Twój Vincent"

Film, który jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jego malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Od dziś dostępny na DVD!

Udostępnij post

„Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska wyreżyserowana przez Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana.

Film „Twój Vincent” jest biografią Vincenta van Gogha, przywołuje na ekran jegTwój Vincent DVDo malarstwo, a jednocześnie opowiada o życiu artysty, pełnym pasji, ale też dramatów, oraz o jego tajemniczej śmierci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana na podobraziach malarskich w technice olejnej. W projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do studiów filmowych w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie.

Wokół żadnego innego artysty nie narosło tyle mitów i legend co wokół van Gogha. Bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Jednak jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie w różnym czasie interpretowanych. Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: „Mogą za nas mówić jedynie nasze obrazy”.

 

Twórcy filmu pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha. „Twój Vincent” został nakręcony najpierw jako typowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.

Film został wielokrotnie doceniony i nagrodzony na wielu prestiżowych festiwalach filmowych. Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

  • Europejska Nagroda Filmowa – Najlepszy film animowany
  • Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych // Annecy – Nagroda publiczności
  • Międzynarodowy Festiwal Filmowy // Szanghaj – Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • Złoty Glob – Nominacja w kategorii: Najlepszy film animowany
  • BAFTA – Nominacja w kategorii: Najlepszy film animowany
  • OSCAR –  Nominacja w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film animowany
  • ORŁY – Nagrody w kategorii: Najlepsza scenografia oraz Najlepszy montaż
  • Bestseller Empiku – Nagroda w kategorii: Film polski – wydarzenie roku 2018

 

Dane techniczne:

język: angielski, polski

napisy: angielskie, polskie

czas trwania: 90 minut

format: 16:9

rok produkcji: 2017

materiały dodatkowe: wywiad z reżyserką, making of

 

FILM DOSTĘPNY NA BLU- RAY OD 20 KWIETNIA

 

Kup DVD