13 lipca 2020

Nowa powieść „The Vanishing Half” Britt Bennett pojawi się w Polsce

Już w październiku!

Udostępnij post
Literacki i rynkowy fenomen – nowa powieść „The Vanishing Half” Britt Bennett pojawi się w Polsce. Polskim wydawcą jest Wydawnictwo Agora.

Moja znikająca połowa – Brit Bennet
Tłumaczenie: Jarek Westermark
Premiera: 28 października 2020

Siostry bliźniaczki Vignes zawsze będą nierozłączne. Ale po tym, jak dorastały razem w małej, południowej czarnoskórej społeczności i uciekły z domu w wieku szesnastu lat zmieniło się wszystko. Ich rodziny, społeczności i tożsamość rasowa. Dziesięć lat później jedna z nich mieszka ze swoją czarną córką, w tym samym południowym mieście, z którego kiedyś próbowała uciec. Druga, potajemnie wychodzi za białego mężczyznę, który nic nie wie o jej przeszłości. Mimo to, nawet rozdzielone tyloma milami i tyloma kłamstwami, losy bliźniaczek pozostają ze sobą powiązane. Co stanie się z następnym pokoleniem, gdy skrzyżują się losy ich własnych córek?

Łącząc wiele wątków i pokoleń tej rodziny, od Głębokiego Południa po Kalifornię, od lat 50. do 90. XX wieku, Brit Bennett tworzy emocjonującą historię relacji dwóch sióstr i stawia jedno z najważniejszych pytań: czy jesteśmy tym, kim się czujemy, czy tym, za kogo uważają nas inni?

The Vanishing Half to nowa, długo oczekiwana książka amerykańskiej pisarki Brit Bennett. Już w tygodniu premiery trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów The New York Times’a. W USA została okrzyknięta najgłośniejszą premierą pierwszego półrocza 2020. Powieść o losach bliźniaczek z Głębokiego Południa cieszy się znakomitymi opiniami czytelników. Doceniły ją także uznane amerykańskie pisma opiniotwórcze jak m.in. Los Angeles Times, The New Yorker czy The Guardian. O filmowe prawa do powieści rywalizowało 17 producentów. Zwycięzcą aukcji została stacja HBO, która planuje produkcję serialu na podstawie książki. Polskie wydanie ukaże się 28 października 2020 roku w przekładzie Jarka Westermarka nakładem Wydawnictwa Agora.

The Vanishing Half to druga po „Matkach” (oryg. „The Mothers”) powieść Brit Bennet – ukazała się w czerwcu 2020 roku. Już w tygodniu premiery trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów The New York Times’a. Została także okrzyknięta najgłośniejszą premierą pierwszego półrocza i została nominowana do prestiżowej National Book Award 2020. Najnowsza książka Bennett spełniła oczekiwania i podbiła serca czytelników, którzy wystawiają jej świetne recenzje. Słów uznania nie szczędzą również krytycy m.in., Los Angeles Times, The New Yorker’a czy The Guardian’a. O filmowe prawa do książki rywalizowało 17 producentów. Zwycięzcą aukcji została stacja HBO, która planuje produkcję serialu na podstawie powieści.

Brit Bennett
O autorce

Brit Bennett jest jedną z najbardziej utalentowanych amerykańskich pisarek młodego pokolenia. Wychowała się w południowej Kalifornii. Studiowała na Uniwersytecie Stanforda i Uniwersytecie Michigan, na którym w 2014 roku zdobyła Hurston/Wright Award for College Writers. Publikowała na łamach wielu czasopism, m.in. „The New Yorker”, „The New York Times Magazine” czy „Jezebel”. Jej debiutancka powieść Matki długo nie schodziła z list bestsellerów, zdobywając m.in. nominację do prestiżowej nagrody PEN/Robert W. Bingham Prize. Najnowsza powieść Moja znikająca połowa spełniła pokładane w autorce nadzieje, stając się najgłośniejszą premierą 2020 r. w Stanach Zjednoczonych, nominowaną do prestiżowej National Book Award. Prawa wydawnicze do książki zostały sprzedane do kilkunastu krajów, prawa filmowe zakupiła stacja HBO.