21 lipca 2020

Bestsellerowy norweski thriller "Psychoterapeutka"

Już w Polsce!

Udostępnij post

Sara jest psychoterapeutką. Wie wszystko o uczuciach swoich pacjentów, jednak pod wpływem dramatycznych wydarzeń daje się oszukać własnym emocjom. 

Sara i Sigurd, jej mąż, mieszkają w zniszczonym, odziedziczonym domu, który od lat wspólnie remontują. Pewnego ranka mężczyzna zostawia Sarze wiadomość, że wyjechał na weekend z kolegami i jest już na miejscu. Kilka godzin później do Sary dzwonią jego przyjaciele: Sigurd się nie pojawił i nie odbiera telefonu.

Początkowy gniew Sary na męża z upływem czasu przeradza się w strach. Kobieta zaczyna czuć się obserwowana, przedmioty wokół niej znikają i znów się pojawiają, a dom przestaje być bezpiecznym miejscem. Gdy wychodzi na jaw straszna prawda o zniknięciu Sigurda, Sara zaczyna wątpić w swoje zdrowie psychiczne.

Helene Flood, norweska psycholożka specjalizująca się w zagadnieniach wstydu, przemocy i poczucia winy, napisała przejmujący thriller o destrukcyjnych emocjach w związku i wpływie rodzinnego dziedzictwa na wybory, jakich dokonujemy jako dorośli ludzie. Książka natychmiast stała się bestsellerem w Norwegii i została sprzedana do dwudziestu dziewięciu krajów.

Helene Flood