27 września 2017

NA MISJI. ŻYCIE NA LINII FRONTU AMERYKAŃSKIEJ DYPLOMACJI - wspomnienia byłego amerykańskiego ambasadora Christophera R. Hilla

Wojenne wspomnienia „z pierwszej ręki” jednego z najbardziej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najbardziej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny...

Udostępnij post

Wojenne wspomnienia „z pierwszej ręki” jednego z najbardziej zasłużonych ambasadorów amerykańskich. Wysłannik na najbardziej niebezpieczne placówki dyplomatyczne opisuje wojny na Bałkanach, w Korei Północnej i Iraku z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń. Wspaniale napisana relacja Hilla to pełna przygód historia o niebezpieczeństwie, ginących kolegach, negocjacjach o wielką stawkę i dramatycznych wyborach.

"Na misji" Christopher HillSą tu portrety zbrodniarzy wojennych – jak Mladić czy Karadžić – amerykańskich prezydentów: Busha, Clintona i Obamy, wiceprezydentów – w tym Dicka Cheneya – sekretarzy stanu: Madeleine Albright, Colina Powella, Condoleezzy Rice i Hillary Clinton, ambasadorów takich jak Richard Holbrooke czy Lawrence Eagleburger – i wielu innych.

Hill bez ogródek opisuje zmagania waszyngtońskich biurokratów, a także zdecydowanie krytykuje agresywne amerykańskie interwencje i „wojny z wyboru”.

PREMIERA 27 WRZEŚNIA

 

Świetne wprowadzenie do trudnej gry dyplomacji.

The Washington Post

Christopher Hill był jednym z naszych najlepszych dyplomatów, biorąc na siebie największe wyzwania od Kosowa po Korę Północną i Irak w swojej trzydziestoletniej karierze.

Madeleine Albright, była sekretarz stanu USA

 

KUP KSIĄŻKĘ