27 stycznia 2021

"Listy na wyczerpanym papierze" powracają w nowej odsłonie

Premiera 17. lutego

Udostępnij post
Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w ręce czytelników w nowym, trzecim, wydaniu. 

On – dystyngowany starszy pan, geniusz słowa, liryczny humorysta. Ona – piękna, młoda i trochę szalona. Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka. Rządzą wyobraźnią milionów wrażliwców. Ich piosenki zna cała Polska. Ale nikt nie zna dziejów ich wzajemnego uczucia. Romansu przez lata ukrywanego, burzliwego, dramatycznego i wzruszającego jak ich wiersze. Ta książka – miłosne listy Jeremiego i Agnieszki – zdejmuje zasłonę z tego uczucia i ukazuje całe jego piękno

Przy okazji drugiego wydania słynnych Listów Magda Umer, powróciła do swoich obaw związanych z przestawieniem światu tej korespondencji. Przypominała jednak słowa Agnieszki Osieckiej z wiersza Po sześciu latach – „Malwy po chatach kwitną i bledną, po sześciu latach nic już nie jest tragedią”.

Jak pisze dalej w przedmowie do drugiego wydania Listów Magda Umer:

Pamiętam swoje obawy i wahania czy wydać je, czy poczekać jeszcze pół wieku. Córka Agnieszki przekonywała mnie, że nie ma po co i na co czekać i dzisiaj wiem, że miała rację. Napisało do mnie lub spotkało się ze mną po moich koncertach tylu ludzi, dla których ta Książka była ważna, którym pomogła, których zachwyciła. Nie oburzyła nikogo. Otworzyli się młodzi, starzy i w średnim wieku, opowiadali o swoich „zakazanych” uczuciach, tragediach, komediodramatach, szczęśliwych lub nieszczęśliwych zakończeniach miłości. Podpisywałam tę książkę setkom zakochanych i ich drugim „ukrytym” połówkom. Bo nieszczęścioszczęście zakazanej miłości spotyka i będzie spotykać miliony ludzi na całym świecie, dopóki świat będzie istniał.  Tylko te miliony nie będą umiały tak pięknie o tym opowiedzieć.