26 stycznia 2021

Wydawnicze premiery lutego

Już wkrótce w sprzedaży

Udostępnij post
Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie – Natalia de Barbaro
Premiera 10 lutego 2021

Natalia de Barbaro pracuje z kobietami, które poszukują odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to rzetelna z punktu widzenia psychologii, ale także poetycka, czasem brutalnie szczera i poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Książka została zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.

 

 Slow sex. Uwolnij miłość – Hanna Rydlewska, Marta Niedźwiecka
Premiera 10 lutego 2021

Nowe wydanie bestsellerowego poradnika zostało poszerzone o bieżące problemy związane ze zmianami na świecie. Jak zaburzenia psychiczne, tempo życia, izolacja wymuszona pandemią wpływają na seksualność? Jak odkryć naturę własnego pożądania? Jak zdobyć się na akceptację wobec własnych pragnień i wyborów innych ludzi? Czym jest kink, a czym BDSM i jak realizować je bezpiecznie oraz czym się różnią od stereotypów rodem z „Pięćdziesięciu twarzy Greya”?

 

 Cuda w kuchni – Katarzyna Bosacka
Premiera 10 lutego 2021

Chrupiące pączki z przejrzałych bananów, wytrawne babeczki z makaronu po rosole, gnocchi z garstki ziemniaków, podpłomyki z dowolnymi dodatkami oraz frytki z warzyw. “Cuda w kuchni” to zbiór przepisów i porad, jak przygotować proste i pyszne dania ze składników, które akurat mamy pod ręką: z pozostałości po wczorajszym obiedzie, chleba nie pierwszej świeżości, podstawowych owoców i warzyw, resztek sera, czy z mrożonek.

 

Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej – Bill Gates
Premiera 16 lutego 2021

Ta książka to owoc dziesięciu lat badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Bill Gates w poszukiwania sposobów na powstrzymanie katastrofy ekologicznej zaangażował ekspertów w dziedzinach fizyki, chemii, biologii, inżynierii, politologii i finansów. Wniosek z ich badań jest jeden: musimy dążyć do zredukowania emisji gazów cieplarnianych, do zera! Bill Gates przedstawia konkretny i praktyczny plan działania na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, co pozwoli odsunąć widmo zagłady Ziemi.

 

wszystkie kolory świata

Wszystkie kolory świata – autorzy zebrani
Premiera 16 lutego 2021

43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.
Twórcy zaangażowani w powstanie „Wszystkich kolorów świata” pracowali charytatywnie, a całkowity dochód z książki przeznaczony jest na wsparcie ogólnopolskiego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

 

wszystkie kolory świata

Listy na wyczerpanym papierze – Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora
Premiera 17 lutego 2021

Bestsellerowy zbiór korespondencji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory, dwójki kochanków i geniuszy słowa, powraca w ręce czytelników.
Listy z lat 1964-1966 ilustrowane materiałami archiwalnymi, pocztówkami, rękopisami i zdjęciami to fenomenalny zapis literackiej fascynacji i intymnej relacji dwójki artystów, arcymistrzów polskiej poezji.

 

niewidzialni

Niewidzialni. Największa tajemnica służb specjalnych PRL – Tomasz Awłasewicz
Premiera 24 lutego 2021

Funkcjonariusze specjalnej grupy kontrwywiadu PRL pod osłoną nocy dokonywali tajnych przeszukań w ambasadach i konsulatach obcych państw. Niektórzy nazywali ich „straceńcami”, gdyż do otwierania najlepszych drzwi skarbcowych oraz potężnych sejfów używali niebezpiecznego dla zdrowia i życia wysokoenergetycznego promieniowania gamma. Dla niejednego z nich uczestnictwo w tych akcjach miało najtragiczniejszy finał.