3 stycznia 2019

Książki wydawnictwa Agora na styczeń!

Trzy premiery książkowe od Wydawnictwa Agora na styczeń! Historia Tomka „Czapkinsa” Mackiewicza, „Zmorojewo” Jakuba Żulczyka oraz „Kazanie ognia”!

Udostępnij post

Trochę straszna, trochę śmieszna, trochę romantyczna, pełna dziwnych pomysłów książka dla każdego.
Jakub Żulczyk

MROCZNA OPOWIEŚĆ AUTORA „ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ”

Tytus jest nerdem, fanatykiem horrorów, gier komputerowych 
i nadprzyrodzonych zjawisk. Nie jest już dzieckiem, lecz nie jest też dojrzały. Właśnie zanosi się na najnudniejsze wakacje jego życia 
w zabitej dechami wsi na Mazurach. Wtedy poznaje Ankę, odważną 
i zbuntowaną nastolatkę, przewodniczkę po wszystkim, co zakazane. Jakub Żulczyk wykreował świat przerażających postaci, które chcą wtargnąć w ludzki świat, których nikt z nas nie chciałby spotkać 
w realnym życiu!

PREMIERA – 16 stycznia

KSIĄŻKĘ MOŻNA ZAMÓWIĆ TUTAJ

Przez całe życie Tomek Mackiewicz, „Czapkins”, niemożliwe zmieniał w realne. 
Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach.Kiedy zaczynał, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram naznaczony zwycięstwami i porażkami. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem. Nie skończył kursów wspinaczkowych, nie miał pieniędzy ani sponsorów, w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Mieszkańcy himalajskich wiosek, do których dotarł autor książki, wspominają go z czułością. – Był jednym z nas – mówią. Z czułością mówią o nim ci, którzy pamiętają jego walkę z nałogiem, i ci, którzy widzieli, jak pracuje z trędowatymi w Indiach. Również jego najbliżsi oraz wspinaczkowi partnerzy, a zarazem przyjaciele – Marek Klonowski i Elisabeth Revol, z którą wyruszył w swoją ostatnią wędrówkę.


Dominik Szczepański, współautor bestsellerowej biografii Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”, sam był świadkiem zmagań Tomka Mackiewicza z Nagą Górą podczas słynnej wyprawy w 2016 roku. Opisał je w książce „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia”, której był współautorem.

Po śmierci Mackiewicza Szczepański wyruszył w podróż wiodącą od Działoszyna, gdzie Tomek przeżywał pierwsze przygody, aż po bazę pod Nanga Parbat w Pakistanie. O Tomku opowiadają ojciec Witold, była żona Joanna Kondracka, przyjaciele z Polski i Irlandii.

Elisabeth Revol przywołała wspomnienia wspólnych wypraw i losy niezwykłego partnerstwa, które zaprowadziło ich na szczyt Nanga Parbat. Przebieg brawurowej akcji ratunkowej opisują emocjonująco uczestnicy zdarzeń: Adam Bielecki, Jarosław Botor, Denis Urubko i Piotr Tomala, którzy spod K2 ruszyli, by pomóc Tomkowi i Elisabeth. O Tomku opowiada również Anna Solska-Mackiewicz, dla której był największą miłością w życiu. Dzięki tym spotkaniom Dominik Szczepański stworzył wielowymiarowy portret człowieka, który stał się legendą, choć wcale tego nie pragnął.„Czapkins” to historia o miłości i samotności; uzależnieniu i wyzwoleniu; poszukiwaniu prawdy i walce z własnym ego. A także o niezwykłym marzeniu, które zmieniło życie Mackiewicza i ludzi wokół niego. Ale przede wszystkim to opowieść o wolności, jej pragnieniu i wcielaniu w życie. Wolności do końca.

PREMIERA – 23 stycznia

KSIĄŻKĘ ZAMÓWISZ TUTAJ

ODWAŻNY ROMANS I PORUSZAJĄCA OPOWIEŚĆ 
O KOBIECOŚCI SPĘTANEJ ZASADAMI WIARY

Po dwudziestu latach małżeństwa i dwudziestu latach rozgrywanych 
w wyobraźni romansów, Maggie Ellmann spotyka mężczyznę, wobec którego wszyscy poprzedni byli jak zapowiedź. Ale im mocniejsze są uczucia Maggie, tym większa staje się jej determinacja, by zakończyć znajomość i znów być „dobrą żoną i matką”. I dobrą chrześcijanką. Kazanie ognia to debiutancka powieść uznanej autorki opowiadań 
i poetki. W równym stopniu liryczna, co intensywna historia o pożądaniu i jego naturze.

PREMIERA – 23 stycznia

KSIĄŻKĘ MOŻNA ZAMÓWIĆ TUTAJ