2 kwietnia 2019

„Gambit” - premiera nowej powieści Macieja Siembiedy

Właśnie ukazał się się brawurowy thriller szpiegowski Macieja Siembiedy - autora bestsellerów „444” oraz „Miejsce i imię”

Udostępnij post

„Żeby wygrać, trzeba kogoś poświęcić. Kiedyś pojmiesz sens tego manewru. Nazywa się gambit”.
A co, jeśli ofiarą masz być właśnie ty? 

Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władcom Polski.

Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc. 

Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6 a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosvelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy powiedzie się jej zemsta?

– To najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie ponad dwudziestu lat mojej pracy reporterskiej – mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwej historii i opisując prawdziwych bohaterów stworzył mistrzowski thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny. 

Fot. Renata Dąbrowska

Maciej Siembieda
Jako autor thrillerów zadebiutował w 2017 r. powieścią „444” i od razu dołączył do grona twórców bestsellerów, a jednocześnie najoryginalniejszych postaci literatury sensacyjnej w Polsce. Rok później ukazało się „Miejsce i imię” i potwierdziło jego pozycję. Ale Maciej Siembieda nie był debiutantem. To pisarz z trzydziestoletnim doświadczeniem reporterskim. Zajmuje się dziennikarskimi śledztwami historycznymi. Trzykrotnie otrzymał za nie Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uznawaną za najwyższy laur zawodowy w kraju. Laureat ponad dwudziestu nagród w konkursach na reportaż.
Publikował w najważniejszych polskich tytułach prasowych – od „Kultury” (Paryż) po gazety codzienne. Wydał cztery zbiory reportaży oraz podręcznik ich pisania popularny nie tylko wśród studentów dziennikarstwa. W swoich thrillerach po mistrzowsku wykorzystujących elementy prawdziwych historii, nadając im sensacyjną ramę i tempo. Powieść „444” to rezultat wielu lat poszukiwań zaginionego obrazu największego polskiego malarza Jana Matejki. „Miejsce i imię” poświęcone tajemnicy holenderskich szlifierzy diamentów więzionych podczas II wojny w obozie pracy na Górze św. Anny. „Gambit” jest jego trzecim thrillerem.

31 marca (niedziela) prapremiera „Gambitu” na Gdańskich Targach Książki

4 kwietnia (czwartek) spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu.

15 kwietnia (poniedziałek) spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą w Faktycznym Domu Kultury w Warszawie

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Polish -> Polish…
    
  • Create a new word list…
 • Copy

18 kwietnia (czwartek) spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą w Domu Literatury w Łodzi