26 lutego 2020

Bestseller Amazona, Bestseller The Sunday Times

Polska premiera

Udostępnij post

Jedyna książka, która pomoże ci być dobrym rodzicem.

Trudno być rodzicem w dzisiejszych czasach. Toniemy w zalewie często sprzecznych ze sobą informacji, zmieniających się trendów i taktyk. Książka Philippy Perry, uznanej psychoterapeutki z ponad 20-letnim doświadczeniem, cudownie się na tym tle wyróżnia, rzucając świeże, szerokie światło na temat wychowywania dzieci. Nie skupia się na osiąganiu kolejnych etapów rozwoju, szkoleniu dziecka tak, aby miało godne pozazdroszczenia maniery lub sposobach stworzenia „idealnej rodziny”. W centrum jej refleksji jest zbudowanie głębokiej, zdrowej emocjonalnie relacji z dziećmi, aby rosły one w poczuciu bezpieczeństwa, wiedząc, kim są i czego chcą – dając im i rodzicom szansę prawdziwego szczęścia.

Ta książka to najważniejszy przewodnik dla każdego rodzica, a już na pewno dla każdego, kto chce uniknąć powtarzania błędów własnych rodziców i mądrze czerpać ze swoich doświadczeń.

To książka dla rodziców, którzy nie tylko kochają swoje dzieci, ale chcą je także lubić. Jej lektura sprawi, że:

  • przestaniesz być zamartwiającym się, zestresowanym rodzicem
  • zrozumiesz, że to, jak cię wychowano, decyduje, jakim jesteś rodzicem
  • zaakceptujesz błędy, które nieuchronnie popełniasz i będziesz wiedział, co możesz z nimi zrobić
  • zerwiesz z negatywnymi wzorcami macierzyństwa i ojcostwa
  • poradzisz sobie i z własnymi emocjami, i z emocjami dziecka
  • dostrzeżesz, co twoje dziecko próbuje powiedzieć ci swoim zachowaniem
  • twoja więź z dzieckiem stanie się silna i głęboka

To jest książka bardzo osobista.  Autorka odwołuje się do współczesnych teorii i badań nad relacjami między rodzicami a dziećmi, ale przede wszystkim opisuje swoje doświadczenia jako psychoterapeutki, a także dzieli się refleksjami o relacji z własną córką.

Niby wiemy, że dziecko potrzebuje miłości. Ale często nie dostrzegamy, że współczesne pułapki ze smartfonem na czele, mogą tę miłość dewastować.  Niby wiemy, że rozwód rodziców jest traumą dla dziecka.  Ale nie zauważamy, że walka o dziecko może rujnować jego autoportret.

Bo nie wystarczy kochać.  Trzeba jeszcze mądrze i wrażliwie dziecko rozumieć i być z nim w relacji.  Trzeba jeszcze rozumieć własne, często ambiwalentne, uczucia.  Philippa Perry pokazuje, że to może być pasjonująca i piękna droga zmierzająca do poznawania siebie i własnego dziecka.

Książka Philippy Perry kosztuje mniej niż wizyta u terapeuty rodzinnego… – Bogdan De Barbaro

To książka dla wszystkich rodziców, którzy chcieliby nareszcie poczuć ulgę. Tych, którzy na co dzień wciąż czują się osądzani przez innych, zagubieni i przytłoczeni nadmiarem wzajemnie sobie przeczących rad. Autorka nie doradza, nie poucza i nie krytykuje, jest za to wyrozumiałą akuszerką dobrej więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi. Opierając się na współczesnej wiedzy i na swojej praktyce pomaga zrozumieć, jak rozwija się wewnętrzny świat dziecka od jego narodzin. Dzięki wielu zamieszczonym tu historiom – wziętym prosto z życia – możemy się przekonać, że nie jesteśmy sami ze swoimi niepokojami, a dróg do rozwiązania problemów jest bardzo wiele. Nie chodzi o to, by nie popełniać błędów – wszyscy je popełniamy – tylko o to, by nauczyć się je naprawiać. Philippa Perry wie, jak nam w tym pomóc. – Justyna Dąbrowska

Ogromnie ciepła, mądra, pełna nadziei i zachęcająca. – Alain de Botton 

Tak bardzo prawdziwa i w punkt… Pomocna dla wszystkich związków w życiu, nie tylko rodzic-dziecko. – Nigella Lawson

 

Photo Justine Stoddart Photo Justine Stoddart

Philippa Perry jest psychoterapeutką z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, a także pisarką i dziennikarką. Redaguje rubrykę porad osobistych w „Red Magazine”. Pracowała przy filmach dokumentalnych, między innymi “The Truth about Children Who Lie”, “The Age of Emotion” i “Humiliation” dla BBC Radio 4, “Being Bipolar” dla Channel 4, “Sex, Lies and Love Bites, a History of Agony Aunts” i “How to be a Surrealist with Philippa Perry” dla BBC4. Jest autorką książek Couch FictionGraphic Tale of Psychotherapy i How to Stay SaneMieszka w Londynie. Z mężem, artystą Graysonem Perrym są rodzicami dorosłej córki, Flo.

 

Zamów książkę