Ta-Nehisi Coates Wodny tancerz

  • Seria:  
NOMINOWANA DO NAGRODY NAACP IMAGE OKREŚLONA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK DEKADY OKREŚLONA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK ROKU przez Time - NPR - The Washington Post - Chicago Tribune - Vanity Fair - Esquire - Good Housekeeping - Paste - Town…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Tłumaczenie Dariusz Żukowski
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
wodny-tancerz-okladka-plaska.jpg (JPG, 7MB) Pobierz
wodny-tancerz-okladka-tyl.jpg (JPG, 11MB) Pobierz
model_wodny_tancerz_lewy.jpg (JPG, 573kB) Pobierz
model_wodny_tancerz_prawy.jpg (JPG, 823kB) Pobierz
opis-książki_Wodny-tancerz.docx (DOCX, 14kB) Pobierz

NOMINOWANA DO NAGRODY NAACP IMAGE

OKREŚLONA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK DEKADY

OKREŚLONA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK ROKU

przez Time – NPR – The Washington Post – Chicago Tribune – Vanity Fair – Esquire – Good Housekeeping – Paste – Town & Country – The New York Public Library – Kirkus Reviews – Library Journal

Młody Hiram Walker urodził się w niewoli. Kiedy jego matka została sprzedana, Hiram został pozbawiony wszelkiej pamięci o niej – ale został obdarzony tajemniczą mocą. Lata później, kiedy Hiram prawie tonie w rzece, ta sama moc ratuje mu życie. To spotkanie ze śmiercią rodzi w Hiramie pilną potrzebę i śmiały plan: uciec z jedynego domu, jaki kiedykolwiek znał.

Tak zaczyna się nieoczekiwana podróż, która prowadzi Hirama od skorumpowanych wspaniałości dumnych plantacji Wirginii do zdesperowanych bojówek partyzanckich na pustkowiach, od trumny Głębokiego Południa do niebezpiecznie idealistycznych ruchów na Północy. Nawet gdy zostaje wcielony do podziemnej walki między handlarzami niewolników a zniewolonymi, determinacja Hirama, by uratować rodzinę, którą zostawił, jest niezłomna.

To dramatyczna historia okrucieństwa, które dotknęło całe pokolenia kobiet, mężczyzn i dzieci – gwałtownego i kapryśnego rozdzielania rodzin – oraz wojny, którą toczyli, by po prostu żyć z ludźmi, których kochali. Napisana przez jednego z najbardziej ekscytujących współczesnych myślicieli i pisarzy, „Wodny tancerz” jest porywającym, transcendentnym dziełem, które przywraca człowieczeństwo tym, którym wszystko zostało odebrane.

Na podstawie książki powstaje film MGM, Plan B i Harpo Films Oprah Winfrey w oparciu o scenariusz Ta-Nehisi Coates’a i Kamilah Forbes.

Debiutancka powieść nagrodzonego National Book Award autora Między światem a mną, powieść o magicznym darze, druzgocącej stracie i podziemnej wojnie o wolność.

– Bestseller New York Times’a i Oprah’s Book Club Pick

Ta mocna książka o najbardziej haniebnym grzechu Ameryki sprawia, że [Ta-Nehisi Coates] staje się pierwszorzędnym powieściopisarzem.

– San Francisco Chronicle

O autorze

Ta-Nehisi Coates

Ta-Nehisi Coates Jest jednym z najwybitniejszych afroamerykańskich twórców, wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem, pisarzem, autorem komiksów. Jego eseje ukazywały się m.in. na łamach: „Washington Monthly”, „The Village…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 504
Data premiery 27.10.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326837890

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.2MB, MOBI - 2.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3790-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 668.4MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3839-2