Mirosław Wlekły Tu byłem. Tony Halik

  • Seria:  
BESTSELLEROWA BIOGRAFIA LEGENDARNEGO PODRÓŻNIKA Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał…
Kategoria Biografie
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 165 x 235 mm
Więcej szczegółów
Tu_bylem_Halik_plaska.jpg (JPG, 1MB) Pobierz
Tu_bylem_okladka_tyl.jpg (JPG, 1MB) Pobierz
opis-książki_Tu-bylem.docx (DOCX, 13kB) Pobierz
model_Tony_Halik_lewy_ok.jpg (JPG, 408kB) Pobierz
model_Tony_Halik_prawy_ok.jpg (JPG, 437kB) Pobierz

BESTSELLEROWA BIOGRAFIA LEGENDARNEGO PODRÓŻNIKA

Był najczęściej zestrzelanym pilotem II Wojny Światowej, francuskim partyzantem, autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro, laureatem Pulitzera, prywatnym pilotem Juana Perona i odkrywcą zaginionej stolicy Majów. Albo nie był żadnym z nich. Z całą pewnością wybierał się jednak na Księżyc. Fascynująca i przewrotna biografia Tony’ego Halika jest dowodem na to, że czasem prawdziwe życie jest bardziej nieprawdopodobne niż najlepsza powieść.

Większość z nas pamięta go z telewizji, kiedy w programie „Pieprz i wanilia”, tworząc razem z Elżbietą Dzikowską charakterystyczny tandem, opowiadał o swoich egzotycznych podróżach. Ale tak naprawdę zanim urodzony w Toruniu Mieczysław Sędzimir został Tonym Halikiem przeżył kilka różnych życiorysów. Który z nich jest prawdziwy? Odpowiedź – w trakcie podróży po Francji, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Polsce – znalazł jeden z najlepszych polskich reporterów -Mirosław Wlekły.

Zrazu bałam się tej książki. Myślałam, że ujawnienie sekretów życia Toniego, tajemnic, których ja nawet nie znałam, w pogoni za dziennikarską sensacją przekładającą się na sprzedaż książki – może zrobić Toniemu krzywdę. Mirosław Wlekły podszedł jednak uczciwie do życia swego wyjątkowego bohatera, starał się zrozumieć motywy jego postępowania, pokazał jego – a czasem nie jego to były – wybory w kontekście czasu i wydarzeń politycznych. Dziękuję mu za to.
Elżbieta Dzikowska

To wielka radość móc wędrować jeszcze raz z Tonym i Elżbietą przez świat i strony książki, której są bohaterami. Ale to znacznie więcej niż sentymentalna podróż przez świat pachnący wanilią.

Jerzy Stuhr

Ta książka dała podróżnikowi drugie życie. m.in. zainspirowała reżysera Marcina Borchardta do stworzenia filmu dokumentalnego „Tony Halik. Tu byłem”, a samego Mirosława Wlekłego do napisania książki dla dzieci „Przygoda dzika Toniego Halika” zilustrowanej przez Magdę Kozieł – Nowak.

O autorze

Mirosław Wlekły

Mirosław Wlekły

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Autor m.in. takich książek jak: „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem”, “Tu byłem. Tony Halik”, „Raban! O kościele nie z tej ziemi” oraz serii dla dzieci o Tonym Haliku: „Przygoda dzika Toniego Halika”, „Jadą Haliki przez Ameryki”.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 165 x 235 mm
Liczba stron 480
Data premiery 27.01.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841231

E-book

Liczba formatów 3 (EPUB, MOBI, PDF)
Rozmiar plików EPUB - 27.9MB, MOBI - 28.7MB, PDF - 13.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
ISBN 978-83-268-1966-7,978-83-268-1967-4,978-83-268-1971-1

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 613.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
ISBN 978-83-268-1970-4