R.O. Kwon Podpalacze

  • Seria:  
Phoebe i Will poznają się w pierwszych dniach studiów. Phoebe to popularna dziewczyna z pogmatwanym życiorysem – jakiś czas temu spowodowała wypadek, w którym zginęła jej matka. Will niedawno zrezygnował z nauki w college’u biblijnym i też chce zbudować swoje…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Podpalacze_plaska (JPG, 2MB) Pobierz
Podpalacze_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
model_Podpalacze_lewy_KS (JPG, 541kB) Pobierz
model_Podpalacze_prawy_KS (JPG, 534kB) Pobierz
opis-książi_Podpalacze (DOCX, 14kB) Pobierz

Phoebe i Will poznają się w pierwszych dniach studiów. Phoebe to popularna dziewczyna z pogmatwanym życiorysem – jakiś czas temu spowodowała wypadek, w którym zginęła jej matka. Will niedawno zrezygnował z nauki w college’u biblijnym i też chce zbudować swoje życie od nowa – z Phoebe, w której zakochuje się bez pamięci.

Ale Phoebe wpada w złe towarzystwo: wiedziona poczuciem winy, przyłącza się do religijnej, ekstremistycznej wspólnoty. Przewodzi jej John Leal, powiązany z rodziną Phoebe rzekomy uciekinier z północnokoreańskiego gułagu. Gdy sekta w imię wiary wysadza w powietrze klinikę aborcyjną, zabijając przy tym pięć osób, Phoebe znika, a Will próbuje wyjaśnić, co się właściwie stało i czy mógł w jakiś sposób zapobiec aktowi przemocy. A może to właśnie Will popchnął Phoebe do działania?

Podpalacze to liryczna historia pokiereszowanej miłości i jednocześnie trzymająca w napięciu opowieść o kobiecym doświadczeniu i walce o własną tożsamość na przekór męskiemu ego.

Bestsellerowy debiut literacki urodzonej w Seulu R.O. Kwon odniósł spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych. Powieść Podpalacze została ogłoszona jedną z najlepszych książek roku 2018 w ponad czterdziestu publikacjach medialnych i opublikowana za granicą w sześciu językach. Znalazła się w finale nagród National Book Critics Circle John Leonard Award, Los Angeles Times First Book Prize i Northern California Independent Booksellers Association Fiction Prize. Była nominowana do Aspen Prize, Carnegie Medal i Northern California Book Award.

R.O. Kwon publikowała między innymi na łamach „New York Times”, „The Guardian”, „The Paris Review”, „Buzzfeed”, „NPR”. Przez większość swojego życia mieszka w Stanach Zjednoczonych.

„Podpalacze to książka przekorna, osobliwa, napisana ze swego rodzaju okrutną elegancją. Już o tym mówiłam, ale teraz chcę oznajmić to wszem wobec: R.O. Kwon to prawdziwy talent”.

Lauren Groff, autorka Fatum i furii oraz Florydy, nominowana do National Book Award i National Book Critics Circle Award

„Wciągający i urzekający debiut”.

„Publishers Weekly”

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 288
Data premiery 29.01.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326830488

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 789.2kB, MOBI - 1.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3286-4,978-83-268-3287-1