Opracowanie zbiorowe Jutro jest teraz

  • Seria:  
Jutronauci: przeprowadzka w przyszłość. Szkoły zamykają. Wróciliśmy do biur, ale nie wiemy, czy za chwilę znów nie będziemy pracować z domów. Czy wizyta u lekarza jest bezpieczna? Czy w ogóle będziemy mieć pracę w przyszłym roku? Zamiast pojechać na wakacje, wielu…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 145 x 210 mm
Więcej szczegółów
model_Jutro_jest_teraz_lewy_KS (JPG, 1MB) Pobierz
model_Jutro_jest_teraz_prawy_KS (JPG, 1MB) Pobierz
okladka_JUTRONAUCI_plaska-scaled (JPG, 1MB) Pobierz
okladka_JUTRONAUCI_tyl-scaled (JPG, 308kB) Pobierz

Jutronauci: przeprowadzka w przyszłość.

Szkoły zamykają. Wróciliśmy do biur, ale nie wiemy, czy za chwilę znów nie będziemy pracować z domów. Czy wizyta u lekarza jest bezpieczna? Czy w ogóle będziemy mieć pracę w przyszłym roku? Zamiast pojechać na wakacje, wielu z nas dorabiało „na czarną godzinę”.

Żyjemy w stanie ciągłej niepewności i nie zanosi się na to, żeby szybko się to zmieniło. Trwamy z ciągłym zagrożeniem – znanym z książek science fiction i filmów katastroficznych – w tle. Jutro nadeszło w marcu 2020 r. i urządzamy się w nim niczym po przeprowadzce.

Książka „Jutro jest teraz”, zbiór rozmów i tekstów Jutronautów – wyjątkowych osób z pozornie odległych od siebie światów – próbuje opisać ten proces. Opowiada o szoku, jaki przeżyliśmy i o tym, jak próbujemy oswoić i poukładać świat na nowo. O tym, jak robią to biznes i mafia. l dlaczego jednym z nas czas przyspieszył, a innym zwolnił.

To zapis sytuacji i naszej świadomości na początku i w trakcie pandemii, ale też zestaw scenariuszy przyszłości.

Globalna pandemia, najważniejsze wydarzenie XXI wieku. Stary świat zamarł w izolacji. Nowy dostał nagle życiową szansę, by ukazać swój nieobliczalny, cyfrowy potencjał i sposób na nową pracę, edukację, zdrowie, długowieczność, kryzys i dobrobyt.

Przełomowe technologie, sztuczna inteligencja, zdalne narzędzia i usługi błyskawicznie pokazały swoje zalety, dając wszystkim nadzieję na więcej, szybciej i za mniej. Od teraz stopniowo będziemy odkrywać ich niedoskonałości oraz nieludzkie pułapki zastawione na nasze społeczeństwo, prywatność i bezpieczeństwo.

Czy zaliczymy globalny stres test ludzkiej odporności na inny świat? Czy uodpornimy się na niezaszczepione życie, które tak gwałtownie miksuje nową normalność i starą nienormalność?

Jutronauci już wiedzą.

Sebastian Kulczyk

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 145 x 210 mm
Liczba stron 344
Data premiery 12.11.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836220

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 949.5kB, MOBI - 1.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3407-3