14 maja 2021

„Wszystkie kolory świata”

Pierwsze podsumowanie akcji charytatywnej

Udostępnij post

Ponad 160 tysięcy złotych na wsparcie dzieci i młodzieży zebrano już dzięki akcji charytatywnej „Wszystkie kolory świata”, zainicjowanej przez twórców literatury dziecięcej oraz Wydawnictwo Agora dla dzieci.

Dokładnie 164 191,49 zł udało się zebrać ze sprzedaży książki-cegiełki „Wszystkie kolory świata” w zaledwie 3 miesiące od jej premiery 16 lutego. Kwota ta przekazana zostanie na działanie całodobowego 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

„Wszystkie kolory świata” to zbiór 20 opowiadań dla dzieci i młodzieży, stworzonych z inicjatywy i całkowicie charytatywnie przez grupę 43 cenionych pisarek, pisarzy, ilustratorek i ilustratorów, jako gest solidarności i wsparcia dzieci i młodzieży narażonych na dyskryminację ze względu na różnego rodzaju odmienność.

Miarą sukcesu firmy w dzisiejszych czasach nie powinny być jedynie wyniki, a zdolność do dzielenia się i tak właśnie rozumiem nasz udział w tym projekcie. Dziś nie ma ważniejszej grupy potrzebujących niż dzieci – cieszę się, że tyle osób i organizacji uznało, że to ważna sprawa, także w obliczu tego, co się dzieje wokół nas. „Wszystkie kolory świata” to – po projekcie „Nadzieja” – nasza kolejna charytatywna akcja i  na pewno nie ostatnia –  powiedziała Małgorzata Skowrońska, Dyrektor Zarządzająca Wydawnictwa Agora.

Publikacja powstała dzięki ogromnemu zaangażowaniu i charytatywnej pracy wielu osób. Teksty i ilustracje do „Wszystkich kolorów świata” stworzyli: Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Słowo wstępne do książki napisał Przemek Staroń. Projektem graficznym oraz składem zajęła się Dorota Nowacka, a ilustracje do druku przygotowała Daria Szadkowska.

Partnerami projektu są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Empik.

W Empiku wierzymy, że każdy człowiek jest wyjątkowy – promujemy otwartość i celebrujemy indywidualizm. Cieszę się, że razem z Wydawnictwem Agora, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i twórcami książki „Wszystkie kolory świata” mogliśmy wspólnie wesprzeć tak ważny społecznie cel, jakim jest walka z dyskryminacją, propagowanie idei różnorodności i budowanie odpowiedzialnych postaw od najmłodszych lat – dodała Ewa Szmidt-Belcarz, Prezes Grupy Empik.

Nieocenione wsparcie przy projekcie zaoferowały: Arctic Paper, warszawska Drukarnia Perfekt S.A. oraz Empik. W akcję zaangażowały się także firmy dystrybucyjne (Ateneum, Platon, Azymut, L&L, PH Wietrzyński), księgarnie online (bonito.pl, taniaksiazka.pl, czytam.pl, dadada.pl, drugiewydanie.pl, gandalf.com.pl, merlin.pl, kulturalnysklep.pl oraz publio.pl), księgarnie stacjonarne (Książnica, Świat Książki, Księgarnia Akcent, Księgarnia Korekty, Księgarnia Edukacyjna, Wilabuki, Księgarnia Czarnego, Księgarnia Karakter, Smak Słowa, Do Dzieła, sklep Pan Tu Nie Stał, Pergamin, Ministerstwo Książki, Księgarnia pod Globusem, Księgarnia Poznańska, Księgarnia Muza II, Księgarnia Orbita, Księgarnia Mieszko, Księgarnia Hobbit, Książka dla Ciebie, Księgarnia z Bajki, Księgarnia Kornel i Przyjaciele, Księgarnia Sztuka Wyboru, Tajne Komplety, Big Book Cafe, Wrzenie świata, Księgarnia Firmin, Dom Księgarski MJL, Dom Księgarski J&J, Księgarnia Bookowski, jak i biblioteki: Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz Miejska Biblioteka im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Dzięki życzliwości i zaangażowaniu mediów, osób publicznych, jak i wspierających inicjatywę rodziców, opiekunów i nauczycieli książka trafiła do szerokiego grona czytelników, dzięki czemu imponująca kwota otrzymana z jej sprzedaży przyniesie realną pomoc dzieciom w sytuacjach kryzysowych.

Ogromnie się cieszymy! Dzięki finansowemu wsparciu, które przyniosła akcja „Wszystkie kolory świata”, będziemy mogli kontynuować działanie 116 111 –  telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. To pomoc dla tysięcy dzieci, które są osamotnione i zagubione – tak, jak bohaterowie opowiadań składających się na tę piękną książkę – skomentowała Monika Sajkowska, Prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Pragniemy raz jeszcze gorąco podziękować wszystkim osobom i firmom, które na kolejnych etapach akcji wsparły nasz projekt – od powstania „Wszystkich kolorów świata”, poprzez pracę nad ich wydaniem, druk i dystrybucję, sprzedaż, promocję, a wreszcie – nabycie egzemplarza książki-cegiełki, by realnie pomóc dzieciom borykającym się z wykluczeniem i nietolerancją.

W dalszym ciągu można przyłączyć się do akcji kupując książkę-cegiełkę „Wszystkie kolory świata” w wersji papierowej (m.in. na Kulturalnysklep.pl oraz Empik.com) a także w formie e-booka (Publio.pl), w stałej cenie 40 zł.