„Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania” to kontynuacja bestsellerowej „Sztuki obsługi penisa”!
Dogłębna i szczera rozmowa o penisie. A właściwie o różnych penisach. O penisach w związkach, o penisach-singlach, o penisach sfrustrowanych, należących do inceli i rozrywkowych, należących do imprezowych swingersów. Heteroseksualnych, biseksualnych i homoseksualnych. Konserwatywnych i liberalnych. Tych zawsze trzeźwych i tych pod wpływem używek bądź/i środków na potencję. Nawet o tych pod sutanną. Rozmawiają Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog, oraz Przemysław Pilarski, dziennikarz – autorzy bestsellerowej „Sztuki obsługi penisa”.
„Sztuka obsługi penisa 2. Nowe wyzwania” przygląda się współczesnym zjawiskom w seksuologii – m. in. chemseksowi, który ma nas uczynić turbomaszynami do seksu, seksturystyce, penisocentryzmowi we współczesnej Polsce, a także nowym technologiom, które ułatwiają życie, a jednocześnie komplikują relacje. Książka stawia też pytania o nowe wzorce męskości oraz szuka na nie odpowiedzi i rozwiązań. Autorzy sprawdzają, jak ostatnie znaczące zmiany społeczne i konserwatywne rządy w naszym kraju wpłynęły na postrzeganie seksu przez Polaków i aktualizują na nowo „podstawy” męskiej seksualności.
To poradnik dla mężczyzn i dla kobiet, który pozwoli cieszyć się seksem bez poczucia winy. A dzięki zawartej w książce rysunkowej instrukcji obsługi penisa stworzonej przez seksuologa, daje szansę stać się wytrawnymi kochankami.
Takie książki są potrzebne! To praktyczny poradnik zarówno dla startujących w życie seksualne, jak i mających doświadczenia w tej sferze. W niewielu publikacjach autorzy zajmują się seksualnością osób LGBTQ+ – na uznanie zasługują otwartość i wiele praktycznych rad. Ostatni rozdział: rysunkowa „Instrukcja obsługi penisa”, to zapowiedź polskiej nowoczesnej „Kamasutry”.
Zbigniew Lew-Starowicz
To kompendium wiedzy na temat seksualności Polaków. Autorzy poruszają ważną kwestię toksycznej męskości czy patriarchatu (na który w dzisiejszym świecie nie ma już miejsca) i jego negatywnego wpływu na kobiety i mężczyzn. Mówią też o randze relacji i prawdziwej bliskości, której nie zbuduje nawet najlepszy orgazm!
Magdalena Chorzewska
Seksualność to sfera, w której spotykają się i przenikają biologia z polityką, filozofia z psychologią, kultura z naturą. Jakże ci dwaj goście przez to wszystko płyną, z jaką swadą, dowcipem, a jednocześnie wiedzą na najwyższym poziomie! Można się z różnymi ich opiniami zgadzać albo nie, ale nie sposób odmówić im pasji, kompetencji i odwagi. Świetna książka.
Tomasz Stawiszyński