PREMIERY LUTEGO 2024

29 stycznia 2024

Premiery lutego 2024

Udostępnij post
PREMIERY LUTEGO 2024

Pobudzający do myślenia thriller, który dotyka tematyki wyniszczających rodzinnych sekretów, powieść należąca do najważniejszych lektur „New York Timesa”, poradnik, który zaprosi do „gry o trochę lepsze relacje”, a także reportaż z centrum gangsterskiego świata – to premiery lutego 2024, które dla Was przygotowaliśmy.

PREMIERY LUTEGO 2024 - TYLE GROŹNYCH MIEJSC

STACY WILLINGHAM
TŁUM. DOBROMIŁA JANKOWSKA

„TYLE GROŹNYCH MIEJSC”
PREMIERA: 14 LUTEGO

Rok temu życie Isabelle Drake zmieniło się na zawsze. W samym środku nocy jej synek Mason został uprowadzony wprost z kołyski. Sprawa szybko utknęła w martwym punkcie. Ale Isabelle nie spocznie, dopóki nie odnajdzie Masona.
Bo jeśli nie liczyć chwil, w których udaje jej się zapaść w płytki półsen albo na chwilę stracić przytomność, Isabelle Drake nie spała od roku. Jej całe życie kręci się wokół poszukiwań, ale przecież nie da się funkcjonować w ten sposób bez końca. Isabelle zgadza się więc udzielić wywiadu kryminalnemu podcasterowi. Ma nadzieję, że w ten sposób dotrze do jakichś nowych świadków, zwróci uwagę na wcześniej przeoczony szczegół. Ale wścibskie pytania o przeszłość tylko pogarszają sprawę, a nerwy w połączeniu z głębokim wyczerpaniem sprawiają, że Isabelle zaczyna wątpić we własną wersję wydarzeń. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy? Komu można jeszcze zaufać? Czy Isabelle może zaufać sobie?

PREMIERY LUTEGO 2024 - BLISKOŚĆ I LĘK

MARCIN MATYCH
„BLISKOŚĆ I LĘK. JAK BUDOWAĆ LEPSZE RELACJE”
PREMIERA: 14 LUTEGO

Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych, znany jako dr Nerwica i autor bestsellerowego poradnika „Jak żyć z lękiem”, w którym zapraszał do „gry o trochę lepsze życie” w tej książce stworzył „grę o trochę lepsze relacje”. To gra, w którą może zagrać każda i każdy, kto chce zawalczyć o to, by wyjść z toksycznych relacji opartych na lęku i zbudować satysfakcjonujące relacje partnerskie – to jest możliwe! Autor, używając bardzo przystępnego języka i prostych ćwiczeń, krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy gry, podczas których rozprawisz się z wewnętrznym Lękowym Trio: Nadzorcą, Krytykiem i Czarnowidzem oraz poznasz mechanizmy rządzące trudnościami w relacjach i dowiesz się, jak je przezwyciężać. A co najważniejsze – poznasz sposoby na budowanie dobrej i zdrowej relacji z najważniejszą osobą na świecie, czyli ze sobą samym/samą.

PREMIERY LUTEGO 2024 - KOLCZASTE ŁZY

S.A. COSBY
TŁUM. JAN KRAŚKO
„KOLCZASTE ŁZY”
PREMIERA: 14 LUTEGO

Ike’a Randolpha i Buddy’ego Lee wiele łączy. Choćby to, że obaj są byłymi skazańcami i twardymi facetami, którzy nie akceptują homoseksualnego związku swoich synów.
Równie dużo ich dzieli. Przede wszystkim to, że Buddy jest biały i wciąż obraca się w przestępczym półświatku, a Ike – czarny i odkąd wyszedł na wolność, nie dostał nawet mandatu za złe parkowanie. Gdy pewnego dnia policja puka do drzwi Ike’a, ten podświadomie spodziewa się złych wiadomości. Jednak to, co słyszy, jest gorsze, niż mógłby sobie wyobrazić. Jego syn Isaiah został zamordowany. Sprawcy nie ujęto. Jest też druga ofiara – syn Buddy’ego Lee.
Ike’owi i Buddy’emu pozostaje tylko jedno: biblijna zemsta.

WOJNY NIEBIESKIE

MARCIN PIETRASZEWSKI
„WOJNY NIEBIESKIE. W ŚRODKU NAJBRUTALNIEJSZEGO GANGU KIBOLI”
PREMIERA: 28 LUTEGO

Każdy zaczyna na trybunach. W sektorze fanatyków z dumą wykrzykują klubowe pieśni, a za barwy klubowe poszliby w ogień. Kto chce więcej adrenaliny, jeździ na mecze wyjazdowe, komu wciąż mało – ma krótką drogę do stadionowych bijatyk. Przydatność w walce to pierwszy krok do członkostwa w Psycho Fans. „Żołnierze” z podziwem patrzą na liderów, którzy nigdzie nie pracują, ale jeżdżą najlepszymi samochodami, bawią się w najdroższych klubach i mają najpiękniejsze dziewczyny. Czy ślepa wierność przywódcom pozwoli dołączyć do tego świata? W 2023 roku w największym jak dotąd procesie członków gangu kiboli Ruchu Chorzów skazano 46 z 47 oskarżonych. Ci, którzy nie poszli na współpracę z prokuraturą dostali wyroki od 2 do 15 lat więzienia. W „Wojnach niebieskich” świat kiboli opisuje Marcin Pietraszewski, reporter „Gazety Wyborczej” od lat śledzący działalność gangu i kolejne próby jego rozbicia.