https://trello.com/c/qBrAsW6T/370-mobile-obs%C5%82uga-po-zakupie Premiery października, czyli jesień z książkami - Wydawnictwo Agora

6 października 2020

Premiery października, czyli jesień z książkami

Zobaczcie co dla Was przygotowaliśmy

Udostępnij post

Zbyt wiele i nigdy dość Mary L. Trump
Premiera 7 października 2020
Tłumaczenie: Janusz Ochab

Mary L. Trump swoje dzieciństwa spędziła w ogromnym domu dziadków w sercu nowojorskiej dzielnicy Queens. Tu dorastał też Donald Trump i jego bracia. Ich dojrzewanie – jak opisuje bratanica prezydenta i utytułowana psycholożka kliniczna – było ciągiem traum, niszczących relacji, oraz tragicznych doświadczeń odrzucenia oraz przemocy, do których dochodziło za zamkniętymi drzwiami rezydencji.
Ponure wydarzenia w domu Trumpów Mary opisuje z zaskakującą dawką dowcipu i czarnego humoru. Jednocześnie z bezlitosną szczegółowością analizuje m.in. sposób, w jaki Donald budował pozycję w swoim klanie oraz to, w jak okrutny sposób ten ukochany syn i dziedzic odrzucił ojca, który zachorował na chorobę Alzheimera.

 

Na podwójnym espresso. Życie w trzech aktach – Adam Ringer, Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewicki
Premiera 7 października 2020

Adam Ringer, dziecko powojennej Warszawy, zmuszony uciekać z Polski w 1968 roku, emigruje do Szwecji. Mając prawie gotowy doktorat na temat „Solidarności”, rzuca pracę naukową i Uniwersytet Sztokholmski. Wraca po 25 latach do Warszawy, aby zająć się biznesem w wolnej Polsce. Otwiera tym samym kolejny etap swojego bogatego życia.
Z czasem jego oczkiem w głowie staje się sieć kawiarni Green Caffè Nero. Pierwszy lokal otwiera z przyjaciółmi w Warszawie w 2003 roku, bo… nie mają gdzie się spotkać przy dobrej kawie. Dziś tych popularnych kawiarni jest ponad siedemdziesiąt i wciąż powstają nowe.
Jaka jest tajemnica sukcesu Ringera? Może po prostu ma więcej szczęścia niż inni? Czytelnicy znajdą odpowiedź w jego barwnej opowieści o własnym życiu.

 

Szkoła bohaterek i bohaterów, czyli jak sobie radzić z życiemPrzemek Staroń
Premiera 14 października 2020

Nastolatki nie mają łatwo. Na każdym kroku wyzwania. Przemek Staroń przybywa ze wsparciem!
Nauczyciel Roku 2018, psycholog, nauczyciel etyki i filozofii, nominowany do Global Teacher Prize, czyli „nauczycielskiego Nobla”, fan Harry’ego Pottera i klocków Lego zebrał od młodych ludzi pytania i wątpliwości, z którymi się borykają. Następnie odpowiedział na te pytania – opierając się na swojej wiedzy psychologicznej oraz na historiach bohaterów znanych z książek i filmów.
„Szkoła bohaterek i bohaterów” to poradnik psychologiczny, który czyta się jak powieść przygodową!

Grube wióry– Rafał Pacześ
Premiera października 2020

Rafał Pacześ żyje z rozśmieszania ludzi. Jego występy na youtubie mają 50 milionów wyświetleń co czyni go najpopularniejszym polskim snanduperem. Jako jedyny polski komik zapełnił katowicki Spodek!
„Grube wióry” to opowieść o kasacyjnym piciu, złych kobietach, jeszcze gorszych mężczyznach, tchórzliwych szefach i tragicznym losie przedstawicieli handlowych oraz skundlonych yorków. Ale Pacześ napisał przede wszystkim brawurową, niebezpiecznie zabawną i bezwzględnie szczerą powieść o współczesnych mężczyznach. O tym, jak trudno jest im dojrzeć i przezwyciężyć autodestrukcyjny pęd, ale i o tym, że potrafią głęboko kochać a najlepsze lekcje w życiu dają im prawdziwi przyjaciele.

Z niejednej półki. WywiadyMichał Nogaś
Premiera 14 października 2020

Michał Nogaś od wielu lat rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią. Zachęca do rozmów o polityce i współczesności. „Z niejednej półki” to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z pewnego śledztwa.
W książce znajdą się również nigdy niepublikowane wywiady z Olgą Tokarczuk czy Dorotą Masłowską, nowa rozmowa z Mariuszem Szczygłem, który zdradza jakie książki ratują mu życie, pierwszy wspólny wywiad małżeństwa pisarzy Agnety Pleijel i Macieja Zaremby Bielawskiego, opowieść Małgorzaty Rejmer o albańskich kobietach i rozmowę z Jerzym Pilchem o tym, jak napisać dobry felieton.

I. Refleksje o przywództwie jutra – Jacek Santorski, Paweł Oksanowicz
Premiera 21 października 2020

Jacek Santorski – doświadczony psycholog społeczny i biznesu, twórca Akademii Psychologii Przywództwa – w rozmowie z dziennikarzem Pawłem Oksanowiczem opisuje czynnik „I”, który definiuje prawdziwie efektywnych przywódców. Dzieli się przy tym doświadczeniem i refleksjami płynącymi z kilku dekad pracy z liderami biznesu, tworzy listę kluczowych cech i kompetencji oraz podaje przykłady dobrych praktyk.
Co wyróżnia skutecznych biznesowo i odpornych na kryzysy liderów? Co ich łączy z liderami społecznymi? Jakie dobre praktyki i zasady pomagają osiągnąć sukces dziś, a w których zapisany jest sukces jutra?

Zabawy w Boga. Ludzie o magnetycznych palcachMagda Gacyk
Premiera 28 października 2020

Magda Gacyk, polska dziennikarka mieszkająca w Dolinie Krzemowej, sercu technologicznej rewolucji, pisze nie tylko o cyborgach. „Zabawy w Boga” to również opowieść o nadziei na świetlaną przyszłość człowieka, która ma leczyć ze strachu przed zagładą ludzkości. O wierze w triumf nauki, ale i o nieufności wobec postępu. O transhumanizmie, który wziął się za bary z najtrudniejszymi problemami ludzkości i postanowił raz na zawsze rozprawić się z chorobami i starością, wyeliminować śmierć.
Zanim poznacie „Cyberpunka 2077”, spójrzcie, jak wygląda prawdziwy cyberpunk, świat ludzi o magnetycznych palcach.

 

Dzik Dzikus – Krzysztof Łapiński, Marta Kurczewska
Premiera 28 października 2020

„Dzik Dzikus” to z jednej strony ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, która ze swoimi sympatycznymi bohaterami, ich dialogami, a także uroczymi piosenkami i mruczankami wpisuje się w tradycję Kubusia Puchatka. Z drugiej to piękny, mądry i niezwykle aktualny traktat o tym, co zrobić w obliczu plotki, jak powstrzymać panikę i na czym polega prawdziwa przyjaźń. Ponadto akcja książki rozgrywa się w niezwykłym miejscu – Krzysztof Łapiński zaprasza swoich czytelników do Lasu Kabackiego, który choć mieści się na obrzeżach Warszawy, przypomina w opisie dziką puszczę.

Moja znikająca połowaBrit Bennett
Premiera 28 października 2020
Tłumaczenie: Jarek Wastermark

Bliźniaczki Stella i Desiree są identyczne we wszystkim. Do czasu. Kiedy mają 16 lat postanawiają uciec ze swojej małej, czarnej społeczności. Ucieczka zmienia wszystko: ich codzienność, ich życie rodzinne, ich tożsamość. Stella zrywa kontakt ze swoim poprzednim życiem (w tym z ukochaną siostrą) i nawet przed mężem udaje białą Amerykankę (pozwala jej na to jasny kolor skóry). Desiree wciąż mieszka ze swoją czarną córką w miasteczku, z którego jako nastolatka próbowała uciec. Kiedy Stella układa sobie nowe życie w Kalifornii, jej siostra postanawia ją odszukać. Po wielu latach za sprawą dzieci obydwu sióstr losy kobiet zaczynają się ponownie splatać…