https://trello.com/c/qBrAsW6T/370-mobile-obs%C5%82uga-po-zakupie Premiery października 2023 - Wydawnictwo Agora
Premiery października 2023

29 września 2023

Premiery października 2023

Udostępnij post
Premiery października 2023

Premiery października 2023 zapowiadają się niesamowicie! Jerzy Bralczyk opowie Wam o sobie, poznacie także tajemnice z życia Janusza Kuczaba – jednego z najwybitniejszych wspinaczy, przekonacie się też, że bycie razem to prawdziwa sztuka i o wiele więcej! Sprawdźcie poniżej nasze wszystkie propozycje wydawnicze na październik.

Władysław Stanisław Reymont
„Chłopi”
Premiera: 11 października

Ekskluzywne wydanie nagrodzonego Noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta.
Nowe wydanie towarzyszy filmowi „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, zrealizowanemu w technice animacji malarskiej podobnie jak poprzednia produkcja studia BreakThru Films „Twój Vincent”.
Film „Chłopi” jest polskim kandydatem do Oscara.
Adaptacja wybitnej prozy Władysława Reymonta zachwyciła również krytyków i publiczność na festiwalach w Toronto i Gdyni.

Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
„Kurczab, szpada, szpej i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba”
Premiera: 11 października

Los bawił się nim okrutnie. Stworzył go Polakiem i obdarzył seksualnością, która nie ułatwiała życia. W dzieciństwie, które przypadło na najokrutniejszą z wojen, zabrał mu ojca i okaleczył dłoń pozbawiając kluczowego palca tak potrzebnego wspinaczowi. Coś sprawiło, że Janusz Kurczab nie jest wymieniany jednym tchem ze wspinaczami złotej ery polskiego himalaizmu, jak Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Andrzej Heinrich, Leszek Cichy, Wojciech Kurtyka czy ciut młodszy Artur Hajzer. Wszyscy oni byli jego kolegami, z wieloma się wspinał, kilku uczył wspinaczki.
Dlaczego najwybitniejszy obok Andrzeja Zawady lider narodowych wypraw w góry najwyższe nie jest nawet w połowie tak popularny jak kierownik przełomowej zimowej wyprawy na Everest? Odpowiedzi na te pytania szukają autorzy książki Wojciech Fusek i Jerzy Porębski.

Tatiana Mindewicz-Puacz
„Ja → Kobieta, której nie znałam. Jak nauczyć się ufać sobie”
Premiera: 11 października

Dzięki tej książce będziesz mogła zmierzyć się z tym, co przeżywasz – z lękiem, który odczuwasz nawet wówczas, kiedy nic złego się aktualnie w twoim życiu nie wydarza. Jeśli masz wrażenie, że cokolwiek byś robiła, to i tak za mało, żebyś uznała, że jesteś „wystarczająca”, że nie zasługujesz na to, żeby cię kochać taką, jaka jesteś.
Dowiesz się, co możesz z tym zrobić TERAZ, żebyś już nie musiała na nic czekać, żebyś nauczyła się sobie ufać i potrafiła zadbać o swoje potrzeby.

Aleksandra Zielińska
„Grzybnia”
Premiera: 11 października

Najzabawniejsza i najsmutniejsza powieść Aleksandry Zielińskiej. Pełna magicznego realizmu opowieść o rozpadających się rodzinnych więzach, potrzebie bliskości i pocieszeniu, które nie zawsze znajdujemy od razu.
Kiedyś było inaczej, kiedyś było lepiej, gałganiarze zawsze razem. Czworo przyjaciół z dzieciństwa, a jedno za drugim skoczyłoby w ogień. Po nagłej śmierci Filipa reszta zaczyna rozumieć, że psoty się skończyły i po trzydziestce trzeba będzie dorosnąć po raz drugi. Coś się urywa, coś się zaczyna, ale może jeśli mocno zacisnąć powieki, to rzeczywistość przestanie być taka straszna?

Max Cegielski
„Kongo w Polsce. Włóczęgi z Josephem Conradem”
Premiera: 11 października

Ta opowieść zaczyna się od zagadki. Dlaczego pisarz Max Cegielski omijał łukiem żydowski cmentarz w Ustrzykach? Dlaczego tak długo nie dostrzegał jego obecności?
Żeby odpowiedzieć na to bardzo osobiste, jak się okaże, pytanie, autor wyrusza w niespieszną wędrówkę, która wiedzie przez bieszczadzką Atlantydę, przez Żuławy, Brukselę i Auschwitz. Z „Jądrem ciemności” Conrada jako swoistym przewodnikiem tropi historie mniejszości wymazanych z naszej zbiorowej pamięci, z pomocą lektur i własnych odkryć rekonstruuje przebieg ich małych i wielkich zagład.

Greta Thunberg
tłum. Michał Rogalski
„Książka o klimacie”
Premiera: 25 października

Geofizycy, matematycy, oceanografowie, meteorolodzy, inżynierowie, ekonomiści, psychologowie i filozofowie z całego świata próbują dogłębnie zrozumieć kryzys, z którym mamy do czynienia. We współpracy z ponad setką ekspertów Greta Thunberg stworzyła „Książkę o klimacie”, aby przybliżyć niezbędną wiedzę czytelniczkom i czytelnikom. Greta dzieli się historiami o tym, jak sama gromadziła informacje, nabywała doświadczenia w aktywizmie, odkrywała funkcjonowanie tzw. greenwashingu. Wylicza, od jak dawna jesteśmy trzymani w nieświadomości zagrożenia. To jeden z naszych największych problemów, ale równocześnie źródło nadziei. Gdy otworzymy oczy i dostrzeżemy pełen obraz, będziemy mogli działać.

Lew Tołstoj
tłum. Marek Radziwon
„Kłamstwo patriotyzmu”

Premiera: 25 października
„Do wojny doprowadza pragnienie pomyślności wyłącznie własnego narodu, a więc to, co zwykliśmy nazywać patriotyzmem – pisał po latach. – Dlatego, żeby położyć kres wojnom, trzeba najpierw położyć kres uczuciu patriotyzmu. A żeby skończyć z patriotyzmem, trzeba się przede wszystkim przekonać, że jest złem, a to właśnie zrobić jest najtrudniej”.
Ten moralny i polityczny radykalizm Tołstoja, a przede wszystkim jego argumenty przeciwko patriotycznym uniesieniom okazują się w lekturze niepokojąco żywe i znajome. Jeśli więc sięgamy dzisiaj po eseje Tołstoja napisane przed stu dwudziestu przeszło laty, to w przekonaniu, że spostrzeżenia w nich zawarte są celne, a diagnozy wciąż aktualne i pomagają nam zrozumieć propagandowy patriotyczny żargon, którym jesteśmy dzisiaj karmieni.

Prof. Jerzy Bralczyk, Karolina Oponowicz, Paweł Goźliński
„Bralczyk o sobie. W rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz”

Premiera: 25 października
Profesor Jerzy Bralczyk w szczerej (o ile to w ogóle możliwe – zastrzega), błyskotliwej i pełnej humoru rozmowie z Pawłem Goźlińskim i Karoliną Oponowicz opowiada o tym, jak to się bywało cudownym dzieckiem, pełnym kompleksów nastolatkiem, samotnym ojcem w Szwecji, tropicielem absurdów propagandy, gwiazdą uniwersytetów i mediów, redaktorem konstytucji, ale też niepewnym siebie synem, bratem, ojcem, dziadkiem i mężem.

Agata Stola, Dawid Krawczyk, Robert Kowalczyk
„Sztuka bycia razem”

Premiera: 25 października
Lektura obowiązkowa dla par, które chcą nabrać biegłości w sztuce bycia razem.
Para terapeutów i seksuologów, na co dzień prowadzących wspólnie terapię par, stworzyła własny przewodnik po życiu w związku. Pokazują w nim, że relacja to nie tylko coś, w czym się jest, ale przede wszystkim coś, co się aktywnie buduje – a to budowanie to sztuka, której się można nauczyć! W rozmowie z Dawidem Krawczykiem Robert Kowalczyk i Agata Stola opowiadają o tym, z jakimi problemami przychodzą do nich pacjenci i jak z nimi pracują.

Richard Osman
tłum. Olga Mysłowska
„Kula, która chybiła”

Premiera: 25 października
W trzeciej części swojej kapitalnej serii Richard Osman potwierdza status współczesnego króla kryminału. „Kula, która chybiła” to triumf pod każdym względem: wciągająca zagadka, pierwszorzędna rozrywka i mądra opowieść o przyjaźni, gdy światło się mroczy.
Czwórka ekscentrycznych emerytów z Coopers Chase rozpoczyna śledztwo, które z upudrowanego świata telewizji doprowadzi ich tym razem do skomplikowanej sieci kłamstw, brudnych interesów i oszustw na grube miliony. A jakby tego było mało, to przecież dawni wrogowie nie śpią.