Bestseller

Władysław Stanisław Reymont Chłopi. Wydanie kolekcjonerskie

  • Seria:  
Ekskluzywne wydanie nagrodzonego Noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta Życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku, kultem ziemi i sezonowymi pracami w polu. Na tle tego unikatowego mikroświata wiejskiej wspólnoty rozgrywają się losy Macieja Boryny, jego dzieci, a także pięknej, młodej…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 185 x 285 mm
Więcej szczegółów
Chłopi_opis (DOCX, 13kB) Pobierz
Chlopi_model_lewy (PNG, 4MB) Pobierz
Chlopi_model_prawy (PNG, 4MB) Pobierz
chlopi_okladka_front (JPG, 2MB) Pobierz
chlopi_okladka_tyl (JPG, 1MB) Pobierz

Ekskluzywne wydanie nagrodzonego Noblem dzieła Władysława Stanisława Reymonta

Życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku, kultem ziemi i sezonowymi pracami w polu. Na tle tego unikatowego mikroświata wiejskiej wspólnoty rozgrywają się losy Macieja Boryny, jego dzieci, a także pięknej, młodej i tajemniczej Jagny.

„Chłopi” to nie tylko obraz wiejskiej codzienności i malownicze opisy przyrody, lecz przede wszystkim historia tragicznej miłości i pożądania, ukazująca reguły życia w małej społeczności, w której każdy zajmuje określone miejsce, a wyjście poza ramy hierarchii grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Nowe wydanie najsłynniejszego dzieła Reymonta towarzyszy filmowi „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, zrealizowanemu w technice animacji malarskiej podobnie jak poprzednia produkcja studia BreakThru Films, okrzyknięty arcydziełem „Twój Vincent”.

Film powstał na podstawie malarstwa okresu Młodej Polski, które idealnie oddaje nastrój prozy Reymonta. Na ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski, a kadry z filmu znajdują się w nowym wydaniu powieści jako kolorowe ilustracje na siedmiu specjalnych składkach.

O autorze

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 185 x 285 mm
Liczba stron 824
Data premiery 11.10.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326843327

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 12.3MB, MOBI - 15.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4395-2