Greta Thunberg Książka o klimacie

  • Seria:  
WYSTĄPIENIA GRETY THUNBERG WSTRZĄSAJĄ ŚWIATEM. JEJ „KSIĄŻKA O KLIMACIE” DAJE NIEZBĘDNE NARZĘDZIA WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ GO RATOWAĆ. Utrzymanie ciągłości życia na Ziemi wydaje się zadaniem niewykonalnym. Konieczne działania muszą zostać podjęte na skalę i w tempie, jakich do tej pory…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Tłumaczenie Michał Rogalski
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
Ksiazka_o_klimacie_model_lewy (PNG, 2MB) Pobierz
Ksiazka_o_klimacie_model_prawy (PNG, 2MB) Pobierz
Książka o Klimacie okładka (JPG, 547kB) Pobierz
Książka o klimacie_press (DOCX, 14kB) Pobierz
ksiazka o klimacie okladka_tyl (JPG, 825kB) Pobierz

WYSTĄPIENIA GRETY THUNBERG WSTRZĄSAJĄ ŚWIATEM. JEJ „KSIĄŻKA O KLIMACIE” DAJE NIEZBĘDNE NARZĘDZIA WSZYSTKIM, KTÓRZY CHCĄ GO RATOWAĆ.

Utrzymanie ciągłości życia na Ziemi wydaje się zadaniem niewykonalnym. Konieczne działania muszą zostać podjęte na skalę i w tempie, jakich do tej pory świat nie doświadczył. Trzeba się zmierzyć nie tylko z wpływami przemysłu wydobywczego i polityką rządów, ale też ze zmieniającymi się warunkami klimatycznymi.

Geofizycy, matematycy, oceanografowie, meteorolodzy, inżynierowie, ekonomiści, psychologowie i filozofowie z całego świata próbują dogłębnie zrozumieć kryzys, z którym mamy do czynienia. We współpracy z ponad setką ekspertów Greta Thunberg stworzyła „Książkę o klimacie”, aby przybliżyć niezbędną wiedzę czytelniczkom i czytelnikom. Greta dzieli się historiami o tym, jak sama gromadziła informacje, nabywała doświadczenia w aktywizmie, odkrywała funkcjonowanie tzw. greenwashingu. Wylicza, od jak dawna jesteśmy trzymani w nieświadomości zagrożenia. To jeden z naszych największych problemów, ale równocześnie źródło nadziei. Gdy otworzymy oczy i dostrzeżemy pełen obraz, będziemy mogli działać. Skoro już sam strajk uczniów mógł wywołać globalny protest, do czego moglibyśmy doprowadzić wspólnie, gdybyśmy tylko spróbowali?

„Książka o klimacie” dowodzi, że wszyscy ponosimy odpowiedzialność za to, by przetrwać w decydującym momencie w dziejach ludzkości. Razem możemy dokonać pozornie niemożliwego. Ale musimy zrobić to teraz.

O autorze

Greta

Greta Thunberg

Greta Thunberg - urodzona w 2003 roku, stała się ikoną ruchu klimatycznego. Jej szkolny strajk klimatyczny w sierpniu 2018 roku przed parlamentem Szwecji zainspirował młodzież na całym świecie.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 592
Data premiery 25.10.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326843785

E-book

Liczba formatów 3 (EPUB, MOBI, PDF)
Rozmiar plików EPUB - 10.3MB, MOBI - 12.5MB, PDF - 55.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4410-2