Premiery czerwca 2024

29 maja 2024

Premiery czerwca 2024

Udostępnij post
Premiery czerwca 2024

Wakacyjny okres zbliża się wielkimi krokami, a z nim więcej czasu na czytanie. Premiery czerwca 2024, to sześć gorących nowości, a wśród nich: nowy kryminał Julii Łapińskiej, potrzebna i edukująca książka o narkotykach, coś dla fanów sportu, czyli historie pierwszych olimpijczyków, poradnik o tym jak poprawić swoje relacje z pieniędzmi, reportaż o przestępczym świecie Izraela oraz wakacyjna powieść z włoskim klimatem!

Julia Łapińska
„Czarny portret”
Premiera: 5 czerwca

Duet znany z „Czerwonego Jeziora” i „Dzikich psów” powraca! Kuba Krall znów łączy siły z Ingą Rojczyk. Tym razem podążają tropem wielkiej sztuki.
Tajemniczy sponsor i morderstwo w luksusowym hotelu w Kołobrzegu. Kuba Krall, były fotoreporter wojenny, ma wykonać dokumentację z nietypowego pobytu grupy seniorów nad morzem. Już pierwszej nocy znika jeden z najstarszych uczestników wycieczki, Zygmunt Gretkowski, ceniony konserwator obrazów.

Boguś Janiszewski
„Książka o narkotykach. NIEporadnik”
ilustracje: Max Skorwider
Premiera: 5 czerwca

W „Książce o narkotykach” czytelniczki i czytelnicy znajdą sprawdzone informacje o tym, czym są substancje psychoaktywne, jak działają na mózg i organizm człowieka, czym różnią się między sobą, ale też o tym, na czym polega mechanizm uzależnienia. Otrzymacie też wskazówki gdzie szukać pomocy, gdy sprawa wymyka się spod kontroli.
Jest tu solidna dawka wiedzy, podanej w przystępnej formie przez Bogusia Janiszewskiego, który specjalizuje się w tłumaczeniu trudnych tematów młodym ludziom. Za niepowtarzalną warstwę graficzną odpowiada Max Skorwider.

Artur Górski
„Gangi Izraela”
Premiera: 19 czerwca

Oto Izrael jakiego nie znacie. Artur Górski błyskotliwie i kompetentnie oprowadza nas po przestępczym świecie, o którym nie przeczytacie na pierwszych stronach gazet i tłumaczy jak, kiedy i dlaczego powstała izraelska mafia.
Możesz być ortodoksem lub niewierzącym, syjonistą lub przeciwnikiem państwa Izrael. Nieważne. Nie musisz nawet być Żydem, możesz być Arabem. Mafijne klany w Izraelu nie patrzą na kolor skóry czy paszport, liczy się to czy umiesz posługiwać się bronią, nie pękasz na widok policji i czy lubisz pieniądze.

Bari Tessler
„Art of Money. Jak poprawić swoją relację z pieniędzmi”
tłum. Dorota Pomadowska
Premiera: 19 czerwca

Art of Money to książka o pieniądzach, ale pisana językiem, którym o finansach rzadko się pisze. Wnosi do trudnego, drażliwego tematu finansów uważność i radykalną miłość do siebie. Holistyczna metoda Bari Tessler pozwala „uzdrowić relację z pieniędzmi”. Autorka postrzega tę relację jako bramę do samoświadomości, a zarazem poligon doświadczalny, na którym możemy zyskać jasność myślenia i pewność siebie także w innych aspektach naszego życia.

Magda Tereszczuk
„Błahostka”
Premiera: 19 czerwca

Gęsta od emocji i niepokojącego uroku historia zauroczenia, któremu nie wolno ulec.
To powinny być wymarzone wakacje. Sierpień, Włochy i zabytkowa willa z basenem w miasteczku nieopodal Neapolu. Dawno temu Klara spędzała tu z rodzicami prawie każde lato, a teraz przyjechała z mężem i córkami. Ale w tym sielankowym obrazku coś nie gra. Jakaś sprawa sprzed lat wciąż zasnuwa upalne dni.

Daniel Lis
„Pierwsza drużyna. Paryż 1924. Polski debiut na igrzyskach olimpijskich”
Premiera: 19 czerwca

W stulecie debiutu Polski na igrzyskach Daniel Lis przybliża zapomniane historie pierwszych olimpijczyków. Opowiada o burzliwych początkach ruchu olimpijskiego w naszym kraju, ale też o nadzwyczajnej odwadze i determinacji ludzi, którzy chcieli go tworzyć. Paryż to w 1924 roku stolica świata – rozświetlona metropolia, gdzie zapach spalin miesza się z perfumami Coco Chanel. Na jego sportowych arenach rywalizują weterani wojenni, cudem ocalony z katastrofy „Titanica”, przyszły filmowy Tarzan i bohaterowie oscarowych Rydwanów ognia. Jak wśród nich odnajdą się debiutanci z biednego, skłóconego, z trudem budowanego państwa, które dopiero co wywalczyło sobie granice?