Nagroda Magellana 2024

28 maja 2024

Nagroda Magellana - Paulina Reiter i Tomasz Ulanowski docenieni

Udostępnij post
Nagroda Magellana 2024

Nagroda Magellana przyznawana jest za najlepsze publikacje turystyczne. Paulina Reiter za książkę „Samotne oceany” otrzymała nagrodę główną w kategorii „książka podróżnicza”, Tomasz Ulanowski dostał specjalne wyróżnienie za książkę „Ostatnia minuta”.

Nagrody Magellana są przyznawane przez redakcję „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. W tym roku przyznano je po raz 16. Uroczysta gala odbyła się 24 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

„Samotne oceany. Historia Krystyny Chojnowskiej-Liskiewicz, pierwszej kobiety, która opłynęła świat solo” Pauliny Reiter to fascynująca reporterska biografia Pani Kapitan oraz opowieść o odwadze, o żeglarstwie bez GPSa i o kobietach na morzu. Nagroda Magellana to druga nagroda na koncie tej książki, autorka za ten reportaż otrzymała też Nagrodę im. Leonida Teligi.

„Ostatnia minuta. Pieszo przez antropocen” Tomasza Ulanowskiego powstawała przez 18 lat i jest wędrówką autora przez świat, który ginie na naszych oczach. Książka została doceniona wcześniej Nagrodą im. Macieja Kuczyńskiego za literacki debiut podróżniczy.

Paulina Reiter z Nagrodą Magellana
Specjalne wyróżnienie w imieniu Tomasza Ulanowskiego odebrała Joanna Batorska

Więcej na temat tegorocznych Nagród Magellana tutaj.