BESTSELLERY EMPIKU

16 lutego 2022

Książki Wydawnictwa Agora nagrodzone w plebiscycie Bestsellery Empiku 2021

Zdobyliśmy aż 2 nagrody!

Udostępnij post
BESTSELLERY EMPIKU

Głośny poradnik Natalii de Barbaro „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2021 w kategorii Rozwój osobisty. Zaś książkowy debiut Aleksandry Zbroi „Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu” został uznany za literackie Odkrycie Empiku 2021. W tegorocznej edycji plebiscytu Bestsellery Empiku nominowane były także dwa inne tytuły Wydawnictwa Agory. Zwycięzców we wszystkich 15 kategoriach poznaliśmy podczas gali finałowej konkursu, która odbyła się we wtorek, 15 lutego br. 

Dom w butelce

Jedna z najchętniej wybieranych przez czytelników Empiku książek w minionym roku – „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” zwyciężyła w plebiscycie Bestsellery Empiku i otrzymała nagrodę w kategorii Rozwój osobisty. To wydany w lutym 2021 r. nakładem Wydawnictwa Agora poradnik Natalii de Barbaro, psycholożki i felietonistki „Wysokich Obcasów”, która zaprasza w swojej książce w podróż pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości. Lektura została zilustrowana kolażami wybitnej artystki młodego pokolenia Anety Klejnowskiej.

Nagroda Bestseller Empiku 2021 potwierdza wyjątkową popularność „Czułej przewodniczki” i jej rynkowy fenomen. Pierwszy nakład tytułu wyprzedał się całkowicie, a zainteresowanie nim nie malało w kolejnych miesiącach. Do tej pory książka była drukowana 20 razy w łącznym nakładzie ponad 400 tysięcy egzemplarzy. Niezwykły poradnik Natalii de Barbaro przez wiele miesięcy utrzymywał się na listach TOP salonów Empiku, będąc 19 razy notowany w zestawieniach, w tym aż 11 razy na 1. miejscu.

Popularność „Czułej przewodniczki” zaowocowała autorską serią podcastu „W stronę pełni” Natalii de Barbaro produkcji Empik Go i wirtualną oddolną grupą „Czuła przestrzeń” na Facebooku, która liczy dziś ponad 14 tysięcy osób.

„Czuła Przewodniczka” została wydana również w formie audiobooka czytanego przez Maję Ostaszewską, który doceniony został Nagrodą BEST AUDIO Empik Go w kategorii Najlepszy Audiobook Lektorski, a także otrzymał nominację do Bestsellera Empiku 2021 w kategorii Audiobook.

Dom w butelce

Literackim Odkryciem Empiku 2021 został z kolei „Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu” autorstwa Aleksandry Zbroi, wydany w marcu 2021 r. przez Wydawnictwo Agora. Książka została doceniona za znalezienie nowego stylu i obudzenie nowych emocji w, zdawałoby się, wyeksploatowanym już dość mocno temacie. I za bardzo odważne wzięcie się za bary z własną biografią. „Mireczek” to samodzielny debiut literacki autorki – poruszająca i boleśnie prawdziwa opowieść, intymne świadectwo o dorastaniu z ojcem alkoholikiem.

Autorka zwycięskiego tytułu – Aleksandra Zbroja jest historyczką sztuki, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu, od lat związaną z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”, dla którego prowadzi transmisje i podcasty. To autorka reportaży, wywiadów, felietonów oraz scenariuszy słuchowisk. W 2019 roku ukazała się jej książka napisana wspólnie z Agnieszką Pajączkowską „A co wyście myślały. Spotkania z kobietami z mazowieckich wsi”. Obecnie pracuje nad powieścią, która również ukaże się w Wydawnictwie Agora.

Odkrycia Empiku to nagrody dla wyróżniających się twórców za ich ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła. Przyznawane są w trzech kategoriach: literatura, muzyka oraz film. Ich celem jest wskazywanie szerokiej publiczności pisarzy, muzyków i reżyserów, którzy odważnie sięgają po nowe rozwiązania, kreują indywidualny język, a czasem wręcz na nowo definiują dziedzinę, którą się zajmują.

Nominowanych i laureatów nagrody Odkrycia Empiku wskazuje pięcioosobowe w każdej kategorii jury, składające się z krytyków, uznanych artystów oraz ekspertów w danej dziedzinie. Laureaci nagród Odkrycia Empiku 2021 otrzymają prestiżową nagrodę w postaci tytułu oraz promocję o wartości 100 tys. zł na wszystkich platformach komunikacyjnych Empiku.

Wśród najchętniej wybieranych przez czytelników Empiku premier w minionym roku znalazły się również dwie książki Wydawnictwa Agora z linii wydawniczej „Wydawnictwo Agora dla dzieci” – pierwszy tom serii detektywistycznej autorstwa Agaty Romaniuk –„Kocia szajka i zagadka zniknięcia śledzi” oraz książka-cegiełka „Wszystkie kolory świata” stworzona charytatywnie przez cenionych polskich pisarzy i pisarki, ilustratorów i ilustratorki. Tytuły te były nominowane do Bestsellerów Empiku 2021 w kategorii Literatura polska dla dzieci.

Zwycięskie w tegorocznej edycji plebiscytu książki, a także wszystkie inne tytuły Wydawnictwa Agora można kupić w wersji papierowej m.in. na Kulturalnysklep.pl, a w formie e-booka oraz audiobooka na Publio.pl.

Bestsellery Empiku to jedne z ważniejszych nagród kulturalnych w Polsce, przyznawane autorom książek, muzyki i filmów od ponad dwudziestu lat. Wśród kandydatów do nagrody znajdują się tytuły najlepiej sprzedające się w minionych 12 miesiącach.

Tegorocznych zwycięzców plebiscytu poznaliśmy podczas gali finałowej Bestsellerów Empiku, która odbyła się 15 lutego br. Więcej informacji o Bestsellerach Empiku na empik.com/bestselleryempiku.