Opracowanie zbiorowe Wszystkie kolory świata

  • Seria:  
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – książka, która daje siłę! 43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat. Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które…
Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 165 x 216 mm
Więcej szczegółów
KOLORY-oklejka-OK_plaska.jpg (JPG, 3MB) Pobierz
KOLORY-oklejka_tyl.jpg (JPG, 2MB) Pobierz
model_Wszystkie_kolory_lewy_KS.jpg (JPG, 522kB) Pobierz
model_Wszystkie_kolory_prawy_KS.jpg (JPG, 581kB) Pobierz
opis-książki_Wszystkie-kolory-świata.docx (DOCX, 13kB) Pobierz

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – książka, która daje siłę!

43 pisarzy i ilustratorów stworzyło 20 wyjątkowych utworów, które odwołując się do empatii, przynoszą nadzieję na lepszy i otwarty na różnorodność świat.

Ta książka wzięła się z odruchu solidarności z dzieciakami, które znają smak szykan i wykluczenia z powodu swojej inności. Inności, która może być darem, bogactwem, ale i ciężkim brzemieniem.

Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku od 9 do 12 lat, a zawarte w niej utwory zostały ułożone w kolejności sugerującej wiek czytelnika.

Do zachwytu nad wszystkimi kolorami świata, odkrywania bogactwa w różnorodności i odwagi do bycia sobą zapraszają: Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Basia Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Daniel de Latour, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych-Korczyńska, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek.

Niezwykle mocną okładkę stworzył Paweł Pawlak. Wstęp napisał Przemek Staroń – Nauczyciel Roku 2018. Książkę opracowała graficznie Dorota Nowacka, a przygotowaniem ilustracji do druku zajęła się Daria Szadkowska.

Wszyscy twórcy zaangażowani w powstanie książki pracowali całkowicie charytatywnie, a dochód ze sprzedaży publikacji przekazany zostanie na funkcjonowanie 116 111 telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Partnerzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich, Empik

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Dla dzieci i młodzieży
Format 165 x 216 mm
Liczba stron 272
Data premiery 16.02.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326836244

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 9.5MB, MOBI - 10.0MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3430-1