Bernadette McDonald Ucieczka na szczyt. Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka

Książka wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Po kilku miesiącach od ukazania się książki Bernadette McDonald 'Freedom Climbers' na rynku angielskojęzycznym, można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny. W…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Tłumaczenie Robert Pagacz, Wojciech Fusek
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2012
Format 170 x 220 mm
Więcej szczegółów

Książka wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize.

Po kilku miesiącach od ukazania się książki Bernadette McDonald 'Freedom Climbers’ na rynku angielskojęzycznym, można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny.

W końcówce 2011 roku książka 'zgarnęła’ wszystko, co było do 'zgarnięcia’ w tej dziedzinie – wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała bardzo prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Licencja została sprzedana do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski zagranicą.

Książka, wydana nakładem wydawnictwa Agora, opisuje 'Złotą Erę’ polskiego himalaizmu, pokazując wkład Polaków w historię światowego wspinania. Autorka spędziła w Polsce sporo czasu, przemierzając ją wzdłuż i wszerz, rozmawiając z wybitnymi himalaistami jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciej Pawlikowski, Maciej Berbeka i innymi.

Oczywiście w bogato ilustrowanej książce nie zabraknie wspomnień o Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku, Tadeuszu Piotrowskim i wielu, wielu innych.

Niewątpliwie 'Ucieczka na szczyt’ to dla każdego miłośnika gór i alpinizmu pozycja obowiązkowa.

O autorze

Bernadette McDonald

Bernadette McDonald Ceniona kanadyjska autorka książek o tematyce górskiej, która ma na swoim koncie takie bestsellery, jak Tomaž Humar (2008), Ucieczka na szczyt (2011), Alpejscy…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 170 x 220 mm
Liczba stron 384
Data premiery 31.01.2012
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2012
Język wydania polski
ISBN 9788326806889

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 18.9MB, MOBI - 20.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2012
ISBN 978-83-268-0385-7,978-83-268-0924-8