Klementyna Suchanow To jest wojna. Kobiety, fundamentaliści i nowe średniowiecze

  • Seria:  
Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata „podręcznych” z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski,…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
To_jest_wojna_front-scaled (JPG, 1MB) Pobierz
To_jest_wojna_tyl-scaled (JPG, 2MB) Pobierz
model_To_jest_wojna_lewy_KS-scaled (JPG, 308kB) Pobierz
model_To_jest_wojna_prawy_KS-scaled (JPG, 367kB) Pobierz
opis-książi_To-jest-wojna (DOCX, 14kB) Pobierz

Czujesz się zagubiona, zagubiony w tym, co się dzieje z naszą rzeczywistością? Zaskakuje cię to, jak bardzo się upodabnia do świata „podręcznych” z powieści Margaret Atwood? Masz rację, od kilku lat dzieje się coś bez precedensu. Czytasz wiadomości z Polski, Argentyny, ze Stanów Zjednoczonych czy Włoch i widzisz te same średniowieczne pomysły, krążące niebezpiecznie szybko po całym globie. Ktoś chce ci odebrać prawo do decydowania o intymności, o twoim ciele, o tym, jak kochać i kogo, i w ogóle jak żyć.

Ta książka opowiada o źródłach tego ciemnego, fundamentalistycznego nurtu, śledzi, kto za nim stoi. Klementyna Suchanow, autorka m.in. głośnej biografii Witolda Gombrowicza, dowodzi, że tu nic nie dzieje się przypadkiem, a kobiece ciała stały się dziś przedmiotem wielkiej politycznej rozgrywki o losy świata.

Równolegle „To jest wojna” opowiada historię międzynarodowego buntu kobiet. To pisany na gorąco dziennik protestów, najnowsza historia feminizmu, który narodził się na nowo w Czarny Poniedziałek 3 października 2016, kiedy Polki, przerażone pomysłem karania za aborcję, wyszły na deszczowe ulice, by walczyć o swoje prawa. A potem szybko okazało się, że muszą tak naprawdę walczyć o wszystko.

Mówią: „to jest wojna”. Ale kto ją wygra? Im dłużej się przyglądam temu zjawisku, tym bardziej rośnie we mnie przekonanie, że wygra wolność. Dbajcie o siebie i nie dawajcie się ani cudacznym rycerzom zła, ani zwątpieniu. Do zobaczenia na ulicy.
Klementyna Suchanow

O autorze

klementyna suchanow

Klementyna Suchanow

Pisarka i badaczka, aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 640
Data premiery 26.02.2020
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326829291

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 4.3MB, MOBI - 5.6MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2020
ISBN 978-83-268-3313-7,978-83-268-3314-4