Benjamin Moser Sontag. Życie i twórczość

  • Seria:  
Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia…
Kategoria Biografie
Tłumaczenie Krzysztof Kurek
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów
sontag_okladka_tyl-scaled (JPG, 1MB) Pobierz
Okladka_Sontag_plaska-scaled (JPG, 340kB) Pobierz
model_Sontag_lewy-scaled (JPG, 302kB) Pobierz
model_Sontag_prawy_ks-scaled (JPG, 304kB) Pobierz
opis-książki_Sontag (DOCX, 14kB) Pobierz

Portret totalny jednej z najwybitniejszych intelektualistek XX wieku

Susan Sontag pisała o sztuce i polityce, feminizmie i homoseksualizmie, sławie i stylu, medycynie i narkotykach, radykalizmie i faszyzmie oraz freudyzmie, komunizmie i amerykanizmie – jej dzieła stały się kluczem do zrozumienia współczesnej kultury. Benjamin Moser analizuje dzieła Sontag ukazując geniusz jej twórczości, radykalnej myśli i społecznego aktywizmu oraz sięga głębiej, poza publiczny wizerunek, i ujawnia nieznane prywatne oblicze pisarki. Snując tę fascynującą opowieść, wykorzystuje setki wywiadów przeprowadzonych od Maui po Sztokholm i od Londynu po Sarajewo oraz przedstawia blisko sto fotografii.

„Sontag. Życie i twórczość” to pierwsza książką oparta na zamkniętych dla świata rodzinnych archiwach i świadectwach osób, które nigdy wcześniej nie mówiły o Susan Sontag, jak na przykład jej życiowa partnerka i światowej sławy fotografka Annie Leibovitz.

Biografia „Sontag. Życie i twórczość” (ang. „Sontag: Her Life and Work”) otrzymała Nagrodę Pulitzera 2020. „To dzieło podparte wielką pewnością siebie, jednocześnie wzniosłe i finezyjne, w którym uchwycone zostały geniusz i człowieczeństwo pisarki wraz z jej nałogami, seksualnymi dwuznacznościami oraz chwiejnymi fascynacjami” – napisało Jury nagrody o książce.

O autorze

BenMoser

Benjamin Moser

Amerykański dziennikarz, publicysta i tłumacz. Autor biografii „Sontag. Życie i twórczość” za którą w 2020 roku otrzymał Nagrodę Pulitzera.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 888
Data premiery 29.09.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Język wydania polski
ISBN 9788326837036

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 7.1MB, MOBI - 9.3MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3704-3

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 2.1GB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3834-7