Nowość

Jarosław Sidorowicz, Paweł Figurski Siedem szczęść Daniela Obajtka. Biografia

  • Seria:  
„Mamy w Polsce takiego niezwykłego człowieka. Nazywa się Daniel Obajtek. Zanim został szefem jednego i drugiego koncernu, był wójtem gminy Pcim. Otóż on w tej gminie dokonywał cudów” – cytat z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. To rzeczywiście cud, że technik weterynarii,…
Kategoria Biografie
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

„Mamy w Polsce takiego niezwykłego człowieka. Nazywa się Daniel Obajtek. Zanim został szefem jednego i drugiego koncernu, był wójtem gminy Pcim. Otóż on w tej gminie dokonywał cudów” – cytat z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego.

To rzeczywiście cud, że technik weterynarii, który był dwukrotnie wyrzucany ze szkoły – i przywracany przez właściwy urząd, po zdobyciu średniego wykształcenia tak szybko zrobił karierę w Elektroplaście.
To cud, że posądzany o działania na szkodę rodzinnej firmy i przyjęcie łapówki, czego jednak sądowi nie było dane rozstrzygnąć, objął stanowisko urzędnika państwowego.
To cud, że człowiek, który otarł się o kontakty z grupą przestępczą, jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi partii rządzącej.
Ale takich cudów jest więcej.
W odróżnieniu od legend, które budują wizerunek Daniela Obajtka, wieloletnie śledztwo Figurskiego i Sidorowicza odsłania same fakty.
Dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Wirtualnej Polski, autorzy cyklu „Afera Daniela Obajtka”, zdobywcy nagrody Grand Press za najlepszy dziennikarski materiał śledczy w roku 2021 – ujawnienie taśm prezesa Obajtka, pokazują prawdę o powiązaniach, spektakularnych awansach, majątkach i układach skromnego wójta, który dokonywał „niesłychanych rzeczy”. Daniel Obajtek ma niesamowite szczęście. Jak długo może się go trzymać?

O autorach:
Paweł Figurski – dziennikarz Wirtualnej Polski, wcześniej związany z „Gazetą Wyborczą” w Krakowie. Laureat nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze (2021) oraz Nagrody im. Dariusza Fikusa za dziennikarstwo najwyższej próby (2022). Otrzymał również Nagrodę Dziennikarzy Małopolski (2018), a także nominację do nagród Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego (2021) i Festiwalu Wrażliwego (2023).

Jarosław Sidorowicz – dziennikarz „Gazety Wyborczej”, zajmuje się od lat tematyką śledczą. W 2021 roku nagrodzony Grand Pressem w kategorii dziennikarstwo śledcze wspólnie z Pawłem Figurskim za cykl artykułów o karierze Daniela Obajtka. Laureat nagrody im. Dariusza Fikusa w 2022 roku za ten sam cykl oraz Nagrody Dziennikarzy Małopolski w 2011 i 2012 roku.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 352
Data premiery 20.09.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 9788326843426