Bestseller

Marcin Adamiec Odnaleziony ksiądz

  • Seria:  
Szczera opowieść o życiu po zrzuceniu sutanny. „Odnaleziony ksiądz”, nowa książka autora bestsellera „Zniknięty ksiądz”, jest intymną opowieścią nie tylko o odchodzeniu od Kościoła, który zawiódł nadzieje młodego księdza, ale też o konfrontacji byłego duchownego z nowym, świeckim życiem. Czy…
Kategoria Biografie
Oprawa broszura ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Odnaleziony ksiądz okładka (JPG, 325kB) Pobierz
Odnaleziony ksiądz modelik (JPG, 106kB) Pobierz
Odnaleziony ksiądz tylna okładka (JPG, 208kB) Pobierz

Szczera opowieść o życiu po zrzuceniu sutanny.

„Odnaleziony ksiądz”, nowa książka autora bestsellera „Zniknięty ksiądz”, jest intymną opowieścią nie tylko o odchodzeniu od Kościoła, który zawiódł nadzieje młodego księdza, ale też o konfrontacji byłego duchownego z nowym, świeckim życiem. Czy uda się nie tylko zbudować rodzinę, ale też ją utrzymać, jeśli twoim zawodem jest „ksiądz”? Jak po rozbracie z Kościołem urządzić sobie relacje z ludźmi i Bogiem? Jak być jak najbardziej ziemskim ojcem? Marcin Adamiec niezwykle szczerze, bezpretensjonalnym językiem i ze swadą opowiada o swoim życiu w świecie kleru i poza nim. O utracie złudzeń, ale też o odnalezieniu sensu w życiu, którego musiał się nauczyć na nowo.

„Cud narodzin – ciągle nie wierzę, że to piszę! – jest najpoważniejszym złamaniem ślubów kościelnych, jakie ksiądz składa w dniu święceń. Na wszystko inne biskup przymknie oko. Nawet jeśli ktoś molestował dziecko, czeka go jeszcze proces, w trakcie którego wiele się może zdarzyć. Jednakże ksiądz mający dziecko to już zupełnie inna sprawa. I chociaż bycie rodzicem jest jednym z największych darów, jakie można otrzymać od życia, to w oczach biskupa i Kościoła jest owocem przestępstwa. I co za dziwaczny paradoks: wszystko inne biskup jest gotów przebaczyć, ale miłości i nowego życia nie.

Małżeństwo, bycie rodzicem, odważne, szczere życie przestępstwem? Miłość do drugiego człowieka takim samym przestępstwem jak pedofilia?”.

„Ktoś mi nawet powiedział, że każdy ksiądz powinien mieć żonę i dzieci. I że wstyd to byłby wtedy, gdybym teraz siedział na plebanii i udawał, że to nie moja sprawa”.

Marcin Adamiec

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Biografie
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 312
Data premiery 24.01.2024
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326842993

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 716.7kB, MOBI - 1.2MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
ISBN 978-83-268-4469-0

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 515.3MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2024
ISBN 978-83-268-4493-5