Amanda Berry, Gina DeJesus Nadzieja. 10 lat w ciemności

Nasza historia to nie tylko gwałt i łańcuchy, kłamstwa i tajemnice. Chcemy jednego: żeby świat wiedział, jak przetrwaław nas nadzieja, jak odzyskałyśmy wolność i miłość do życia.'Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!' - z takim…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Tłumaczenie Janusz Ochab
Seria Prawdziwe zbrodnie
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Format 155 x 235 mm
Więcej szczegółów

Nasza historia to nie tylko gwałt i łańcuchy, kłamstwa i tajemnice. Chcemy jednego: żeby świat wiedział, jak przetrwaław nas nadzieja, jak odzyskałyśmy wolność i miłość do życia.

’Nazywam się Amanda Berry. Zostałam porwana 10 lat temu. Pomóżcie mi!’ – z takim dramatycznym apelem zadzwoniłana policję jedna z ofiar Ariela Castro, kiedy udało jej się uciec z rąk porywacza. Jej prowadzony w niewoli dziennik stał siępodstawą wstrząsającej, ale również budzącej wiarę w siłę ludzkiego ducha książki, która okazała się światowym bestsellerem.

W chwili porwania Amanda miała siedemnaście lat, Michelle dwadzieścia jeden lat, a Gina zaledwie czternaście…  Castro, na co dzień kierowca autobusu dowożącego dzieci do szkoły, więził i gwałcił je osobno, a potem razem, próbując poza seksualnymi orgiami zbudować z nimi perwersyjną rodzinę.  Jednak żadnej z nich nie zapadła, jak Natasza Kampusch, na „syndrom sztokholmski”. Miały jeden, wspólny cel: uciec. 

Książka powstała przy współpracy z laureatami nagrody Pulitzera, reporterami 'The Washington Post’, Mary Jordan i Kevina Sullivana.

Drastyczny portret człowieka, który z nienawiści do kobiet stworzył piekło na ziemi. Castro przez lata miał władzę na ludzkim życiem. Teraz to jego ofiary mają głos. Używają go, by dać nadzieję wszystkim skrzywdzonym.
Justyna Kopińska

Czwarta książka w serii PRAWDZIWE ZBRODNIE – wstrząsające historie bez fikcji.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 155 x 235 mm
Liczba stron 384
Data premiery 11.04.2017
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2017
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326824821