Gabriel Tallent Moja najdroższa

Historia o okrucieństwie wyrządzanym z miłości. I o ocaleniu. Turtle Alveston ma czternaście lat i problemy z czytaniem.Potrafi za to świetnie strzelać, posługiwać się nożem i przez wiele dni wędrować po lesie, żywiąc się tym, co upoluje.W zapuszczonym domu w…
Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Oprawa miękka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Historia o okrucieństwie wyrządzanym z miłości. I o ocaleniu.

Turtle Alveston ma czternaście lat i problemy z czytaniem.
Potrafi za to świetnie strzelać, posługiwać się nożem i przez wiele dni wędrować po lesie, żywiąc się tym, co upoluje.W zapuszczonym domu w środku lasu wychowuje ją apodyktyczny ojciec, który wierzy, że ludzkość jest na krawędzi katastrofy.Chory z miłości izoluje córkę od otoczenia, całkowicie kontroluje jej życie, znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Ale Turtle wciąż jestjego ukochaną córeczką. Jego najdroższą własnością. Dziewczyna nie jest jednak bezbronną ofiarą.Żeby wyzwolić się spod władzy ojca potwora, wykorzysta przeciwko niemu wszystko, czego właśnie on ją nauczył.Gabriel Tallent pisze szorstko, ale z wielką uwagą dla detalu. Jego świat drży od kształtów, wrażeń. Mistrzowski stylnie pozwala emocjom opaść nawet na chwilę.

Niektóre książki lubimy wystarczająco,by je polecać. Ale bardzo rzadko zdarzają się takie,które zapamiętujemy na zawsze. Na mojejkrótkiej liście znalazła się Moja najdroższa.
Stephen King

Gabriel Tallent nie bierze jeńców. W swojejdebiutanckiej powieści dotyka jednego z ostatnichtabu naszej kultury: kazirodztwa i pedofilii. Jegobohaterka, Turtle, to młodsza siostra LisbethSalander – małomówna twardzielka o specyficznymzestawie umiejętności, która może liczyć tylko nasiebie. Zamiast komputerem posługuje się jednakkonwencjonalną bronią palną, a krzywdzi ją niebezosobowy system, ale własny ojciec, z którymłączy ją toksyczna mieszanka miłości, strachu,wdzięczności, poczucia winy i nienawiści.Trudno się czyta, jeszcze trudniej odłożyć.Mocna rzecz.
Katarzyna Wężyk

Moja najdroższa to przerażająca powieść.Po dwustu stronach lektury złapałam sięna ściskaniu pięści, jakbym miała zaraz wpaśćmiędzy litery i przywalić ojcu bohaterki.Ale Turtle musiała stoczyć tę walkę sama.Wbrew ciału i ludzkiej wytrzymałości.
Sylwia Chutnik

Tallent napisał powieść poruszającą w czytelnikunajgłębsze emocje. Moja najdroższa opowiadao bestii w ludzkiej skórze. Przypomina, dlaczegoboimy się bestii i dlaczego tak trudno jesttę bestię porzucić.
Łukasz Orbitowski

Gabriel Tallent – urodził się w Nowym Meksyku i dorastał w północnej Kalifornii. Po rozwodzie rodziców wychowywany był przez matkę, pisarkę ElizabethTallent, i jej partnerkę. Przez dwa lata po skończeniu studiów pracował jako przewodnik trekkerów na północno-zachodnim wybrzeżu USA. Obecniemieszka z żoną w Salt Lake City i większość wolnego czasu poświęca na wspinaczkę skałkową. Jego debiutancka powieść Moja najdroższa odniosłaogromny sukces w USA, została nominowana do nagród: National Book Critics Circle John Leonard Prize, LA Times, Goodreads Choice Awards,International Dylan Thomas Prize, Barry Award.

O autorze

Gabriel Tallent

Gabriel Tallent Urodził się w Nowym Meksyku i dorastał w północnej Kalifornii. Po rozwodzie rodziców wychowywany był przez matkę, pisarkę Elizabeth Tallent, i jej partnerkę.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Beletrystyka i literatura piękna
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 392
Data premiery 18.04.2018
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326826641

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.4MB, MOBI - 2.4MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-2119-6,978-83-268-2120-2

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 1.1GB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2018
ISBN 978-83-268-2121-9