Evan Ratliff MASTERMIND. Prawdziwa historia genialnego przestępcy i cyfrowego imperium zbrodni

Arcydzieło dziennikarstwa śledczego - THE DAILY MAIL Fascynujący dokument, szczególnie gdy Ratliff odkrywa przekręty, w których biedne kraje są wykorzystywane do prowadzenia brudnych interesów przez te bogate – THE WASHINGTON POST Wszystko zaczęło się od internetowej sieci sprzedaży leków na…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Tłumaczenie Krzysztof Kurek
Oprawa miękka ze skrzydełkami
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
mastermind_okladka_plaska (JPG, 7MB) Pobierz
mastermind_okladka_tyl (JPG, 2MB) Pobierz
model_Masterminde_lewy-scaled (JPG, 780kB) Pobierz
model_Masterminde_prawy (JPG, 1MB) Pobierz

Arcydzieło dziennikarstwa śledczego THE DAILY MAIL

Fascynujący dokument, szczególnie gdy Ratliff odkrywa przekręty, w których biedne kraje są wykorzystywane do prowadzenia brudnych interesów przez te bogateTHE WASHINGTON POST

Wszystko zaczęło się od internetowej sieci sprzedaży leków na receptę. Ktoś zarabiał miliony dolarów na opiatowej epidemii, która ogarnęła cały kraj. Potem wyszło na jaw, że ta sama osoba odpowiada za nielegalną wycinkę drzew w lasach równikowych, przemyt złota, handel bronią i pranie brudnych pieniędzy. Istniały powody, by przypuszczać, że jest też twórcą BitCoina, ulubionej waluty cyberprzestępców.

Czyją tożsamość skrywała globalna sieć fikcyjnych spółek? Czy prezes tego syndykatu zbrodni był jak Blofeld z filmów o Bondzie, czy raczej jak Hannibal Lecter? Miał tytanowe szczęki do przegryzania ofiarom gardeł, czy armię skrytobójców na każde skinienie?

Okazało się, że człowiek sterujący tym wszystkim z laptopa w Manili to Paul Calder Le Roux, aspołeczny programista, internetowy troll i niespełniony biznesmen, którego sposób działania przerastał wyobrażenia amerykańskich organów ścigania.

Wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy Evan Ratliff spędził cztery lata ścigając Le Roux i jego kompanów na całym świecie. Przeprowadził setki wywiadów i dotarł do tysięcy dokumentów. Rezultatem tego śledztwa jest porywająca, bezprecedensowa historia cyberkryminalisty, która mogła wydarzyć się tylko we współczesnym wirtualnym świecie.

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 584
Data premiery 14.12.2021
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326832543

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 1.4MB, MOBI - 2.7MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2021
ISBN 978-83-268-3860-6