Milena Rachid Chehab Komu bije Big Ben. Brytyjczycy w sosie własnym

Dlaczego kamerdyner musi umieć rolować pergamin?Czy John Cleese, gwiazda Latającego Cyrku Monty Pythona, zgodził się uświetnić przemową chrzciny kota?Kto wypowiada słynne „Mind the gap” w londyńskim metrze?O jakiej Wielkiej Brytanii marzą islamski fundamentalista, walijski separatysta i angielski narodowiec?Chyba każdy zna…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Oprawa twarda
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2019
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów

Dlaczego kamerdyner musi umieć rolować pergamin?
Czy John Cleese, gwiazda Latającego Cyrku Monty Pythona, zgodził się uświetnić przemową chrzciny kota?
Kto wypowiada słynne „Mind the gap” w londyńskim metrze?
O jakiej Wielkiej Brytanii marzą islamski fundamentalista, walijski separatysta i angielski narodowiec?

Chyba każdy zna kogoś, kto mieszka w Wielkiej Brytanii, zwiedzał Londynalbo chociaż oglądał Downton Abbey. Ale czy na pewno znamy i rozumiemyten kraj? Milena Rachid Chehab od kilkunastu lat z bliska przygląda sięBrytyjczykom jako dziennikarka i korespondentka z Wysp. Jeśli ktoś myśli,że Brytyjczycy są flegmatyczni, potrafią rozmawiać głównie o pogodzie,a ich najciekawsze zajęcie to popołudniowa herbatka, czeka go niespodzianka.Autorka zabiera nas w podróż po różnych kolorach i odcieniachbrytyjskości, które układają się we współczesny portret starej monarchiina dziejowym zakręcie. A wszystko to z prawdziwym brytyjskim humorem.

Co za jazda! Milena karmi szczęśliwe kury w Cotswolds, rozmawia z JohnemCleese’em, podlondyńskim seksedukarorem, dowcipnym dżihadystąi spełnionym kamerdynerem. I nie tylko. Jeśli kiedykolwiek próbowaliściezrozumieć, co naprawdę dzieje się za angielskim kanałem, konieczniesięgnijcie po tę wnikliwą i zabawną książkę.
Ewa Winnicka

Milena Rachid Chehab – ur. w 1983 r. Dziennikarka dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Pressw kategorii wywiad, od niedawna redaktorka. Ukończyła MISH na Uniwersytecie Warszawskim, przezrok studiowała również na Kingston University w Londynie. Od kilkunastu lat pisze o Wielkiej Brytanii, główniena łamach „Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu”, „Wysokich Obcasów” i „Przekroju”.Mieszka w Warszawie i Lublinie.

O autorze

Milena Rachid Chehab

Milena Rachid Chehab

Milena Rachid Chehab Urodzona w 1983. Dziennikarka dwukrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii wywiad, od niedawna redaktorka. Ukończyła MISH na Uniwersytecie Warszawskim, przez…

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 320
Data premiery 27.02.2019
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2019
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326825309

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 4.6MB, MOBI - 5.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2019
ISBN 978-83-268-2818-8,978-83-268-2819-5