Bestseller

Małgorzata Serafin, Marek Sekielski Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?

  • Seria:  
Bohaterowie tej książki są wspaniałymi i wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Jest ok – opis (DOC, 24kB) Pobierz
model_Jest_ok_lewy (PNG, 3MB) Pobierz
model_Jest_ok_prawy (PNG, 3MB) Pobierz
JestOK#Agora#Cover_druk_popr (JPG, 3MB) Pobierz
JestOK#Agora#Cover_druk_popr (JPG, 3MB) Pobierz
221213_Wagora0088 (JPG, 413kB) Pobierz

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi i wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać w słowa. Jednak naszym rozmówcom to się udało. Szczerze i bardzo intymnie opowiedzieli o swoim życiu z depresją. Podzielili się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów, w których choroba popchnęła ich w stronę samobójstwa.
Ale zebrane w książce rozmowy to również dowód na to, że z depresji da się wyjść. Że jest nadzieja na wyzdrowienie, choć wewnątrz ledwo tli się wola życia.

Wśród wielu beznadziejnych coachingowych powiedzonek mamy jedno ulubione: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Powiedzcie to, mądrale, gwałconym dzieciom, ofiarom dziecięcej przemocy, alkoholowym rodzinom, dzieciom niechcianym, niesłuchanym, nieakceptowanym. Powiedzcie ofiarom terroru psychicznego i popieprzonych rodziców, którzy zawsze wiedzą lepiej, co jest dla ich dziecka najlepsze. Chcemy, by ta książka stała się również przyczynkiem do refleksji nad tym, czego my, dorośli, dokonujemy na naszych najukochańszych pociechach. Bo to, że często gotujemy im piekło, nie ulega wątpliwości. To również książka o tym, jak trudno z niego wyjść.

Małgorzata Serafin, Marek Sekielski

O autorze

Serafin

Małgorzata Serafin

Prezenterka telewizyjna, dziennikarka newsowa. Pracę w mediach rozpoczęła w Superstacji, gdzie prowadziła program „Raport” i „Finał dnia”, później związana była z Telewizją Polską.

Marek Sekielski

Marek Sekielski

Producent i dziennikarz telewizyjny związany z mediami od 20 lat. Rozpoczynał karierę przy programie Marcina Wrony „Pod napięciem” w TVN, później współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 344
Data premiery 25.01.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841057

E-book

Liczba formatów 2 (EPUB, MOBI)
Rozmiar plików EPUB - 577.1kB, MOBI - 1.1MB
Zabezpieczenie znak wodny
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4131-6

Audiobook

Liczba formatów 1 (MP3)
Rozmiar plików MP3 - 404.7MB
Zabezpieczenie brak
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
ISBN 978-83-268-4145-3