Nowość

Małgorzata Serafin, Marek Sekielski Jest OK. To dlaczego nie chcę żyć?

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi i wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać…
Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Format 135 x 210 mm
Więcej szczegółów
Jest-ok-opis (DOC, 24kB) Pobierz
model_Jest_ok_lewy (PNG, 3MB) Pobierz
model_Jest_ok_prawy (PNG, 3MB) Pobierz
JestOK_front (JPG, 3MB) Pobierz
JestOK_tyl (JPG, 3MB) Pobierz
13.12.2022 Warszawa . Malgorzata Serafin i Marek Sekielski . Sesja dla Wydawnictwa Agora . Fot . Mateusz Skwarczek / Agencja Wyborcza.pl (JPG, 413kB) Pobierz

Bohaterowie tej książki są wspaniałymi i wrażliwymi ludźmi, którzy po latach zmagania się ze sobą doszli do ściany. Stanęli nad przepaścią. Można tu dorzucić jakiekolwiek inne określenie, ale prawda jest taka, że to, co czuje osoba w depresji, trudno ubrać w słowa. Jednak naszym rozmówcom to się udało. Szczerze i bardzo intymnie opowiedzieli o swoim życiu z depresją. Podzielili się wspomnieniami z najtrudniejszych momentów, w których choroba popchnęła ich w stronę samobójstwa.
Ale zebrane w książce rozmowy to również dowód na to, że z depresji da się wyjść. Że jest nadzieja na wyzdrowienie, choć wewnątrz ledwo tli się wola życia.

Wśród wielu beznadziejnych coachingowych powiedzonek mamy jedno ulubione: „Co nas nie zabije, to nas wzmocni”. Powiedzcie to, mądrale, gwałconym dzieciom, ofiarom dziecięcej przemocy, alkoholowym rodzinom, dzieciom niechcianym, niesłuchanym, nieakceptowanym. Powiedzcie ofiarom terroru psychicznego i popieprzonych rodziców, którzy zawsze wiedzą lepiej, co jest dla ich dziecka najlepsze. Chcemy, by ta książka stała się również przyczynkiem do refleksji nad tym, czego my, dorośli, dokonujemy na naszych najukochańszych pociechach. Bo to, że często gotujemy im piekło, nie ulega wątpliwości. To również książka o tym, jak trudno z niego wyjść.
Małgorzata Serafin, Marek Sekielski

Marek Sekielski – producent i dziennikarz telewizyjny związany z mediami od 20 lat. Rozpoczynał karierę przy programie Marcina Wrony „Pod napięciem” w TVN, później współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną, następnie współtworzył poranne pasmo w TVN 24, program „Teraz my!” dla TVN, przez siedem lat był producentem „Faktów” TVN, a następnie programu „Po prostu” w TVP 1. Ma na koncie współpracę producencką przy „Teoriach spisku” dla Fokus TV oraz „Teraz ja” dla Nowa TV. Ostatnimi produkcjami, którymi zarządzał, były filmy dokumentalne „Tylko nie mów nikomu”, za który otrzymał m.in. Orły i Telekamerę, oraz „Zabawa w chowanego”. W 2021 roku wspólnie z Arturem Nowakiem wydał książkę „Ogarnij się, czyli o tym, jak wychodziliśmy z bagna”. Na kanale YouTube prowadzi cykl rozmów „Sekielski o nałogach”.

Małgorzata Serafin – prezenterka telewizyjna, dziennikarka newsowa. Pracę w mediach rozpoczęła w Superstacji, gdzie prowadziła program „Raport” i „Finał dnia”, później związana była z Telewizją Polską. Na antenie TVP 1 prowadziła wywiady z politykami w programie „Polityka przy kawie”. Współtworzyła w TVP Info poranne pasmo i serwis „Info dzień” oraz telewizję w Wirtualnej Polsce. Była wydawczynią i prowadzącą serwisów informacyjnych. Po 11 latach w mediach mikrofon zamieniła na nożyczki i została fryzjerką. W Sekielski Brothers Studio prowadzi program „Farbowanie życia”, do którego zaprasza osoby po kryzysach psychicznych. Jest również autorką cyklu podcastów o dorosłych w spektrum autyzmu i z ADHD zrealizowanego dla miesięcznika „Zwierciadło”. Prywatnie kocha odkurzać, układać puzzle i jeść chipsy.

O autorze

Serafin

Małgorzata Serafin

Prezenterka telewizyjna, dziennikarka newsowa. Pracę w mediach rozpoczęła w Superstacji, gdzie prowadziła program „Raport” i „Finał dnia”, później związana była z Telewizją Polską.

Marek Sekielski

Marek Sekielski

Producent i dziennikarz telewizyjny związany z mediami od 20 lat. Rozpoczynał karierę przy programie Marcina Wrony „Pod napięciem” w TVN, później współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną

Na skróty

Inne książki z kategorii

Informacje szczegółowe

Książka

Kategoria Reportaż, dokument, publicystyka
Format 135 x 210 mm
Liczba stron 344
Data premiery 25.01.2023
Miejsce i rok wydania Warszawa, 2023
Numer wydania 1
Język wydania polski
ISBN 9788326841057